AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
103068 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u
AKM na też celebruje.

 Lista 40 ostatnio opublikowanych ogłoszeń AKM
   

2018-05-06   Otwarcie sezonu
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków Klubu, Rezydentów i Sympatyków na otwarcie sezonu  nawigacyjnego 2018 w dniu 12 maja 2018 roku o godzinie 16.00. Klubowe regaty wiosenne odbęda się w  tym samym dniu przed otwarciem sezonu. Start o godzinie 11.00 na Rozlewisku Wisły Śmiałej. Odrębny komunikat Komisji Regatowej zostanie podany na stronie klubowej w dniu 11 maja 2018. Po otwarciu sezonu spotkanie przy grillu.

Jednoczesnie imformujemy, że Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego odbędzie sie w dniu 19 maja na Motławie. Komunikaty o imprezie będą wywyieszone w Klubie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-04-27   Zmiana czasu pracy dźwigu
     

Z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie na usługi dźwigów samobieżnych na terenie Trójmiasta. praca dźwigu w dniu 28 kwietnia na terenie przystani klubowej rozpocznie się około godziny 12.30. Za utrudnienia przepraszamy, ale są one od nas niezależne. Cennik usług dźwigowych jest dostępny u bosmana przystani.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-04-20   Pogrzeb Teresy
     

Uroczystosci pogrzebowe odbędą się 25 kwietnia 2018 roku.Msza świeta w intencji Teresy o godzinie 10.00 w kościele Cystersów w Oliwie ul. Leśna 4/5. Uroczystości pogrzebowe o godz. 11.30 w kaplicy na cmentarzu w Oliwie. Uroczystości pogrzebowe i mszę celebrować będzie nasz Kolega - żeglarz ks. Krzysztof Masiulanis. Prosimy o udział w ostatnim pożegnaniu Teresy.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-04-20   Pamięci Teresy
     

Na wieczną wachtę odeszła nasza Koleżenka Teresa Rutkowska - Packa. Straciliśmy kogoś, kto w ostatnich latach zanaczył swoją obecność w działalności Klubu. Zapamiętamy Jej ciepły uśmiech, serdeczną życzliwość i głęboki humanizm, który wnosiła w nasze stechnokratyzowane życie. Mimo długotrwałej ciężkiej choroby nie przestawała być aktywna zarówno na Jej ukochanym jachcie "Serinie" jak i w pracach Zarządu Klubu. Składamy wyrazy wspólczucia Jej życiowemu partnerowi - "Makaremu".

Informacje o dacie pogrzebu podamy w odrębnym komunikacie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-04-08   Montaż Y-bomów
     

Zgodnie z ustaleniami Walnego Zebrania zapraszamy Armatorów na montaż Y-bomów w dniu 14 kwietnia od godziny 11.00. Prosimy sprawdzić stan techniczny Y-bomów (zwłaszcza zamocowanie elementów wypornościowych) oraz niezbeęne łączniki do montażu (śruby, nakrętki, przetyczki rurowe).

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-03-29   Życzenia Wielkanocne
     

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

Zarząd AKM Gdańsk

informację dodał: Administrator

2018-03-28   Termin wodowania
     

Zarząd Klubu informuje, że wodowanie jednostek zaplanowano na 28 i 29 kwietnia. W dniu 28 kwietnia rozpoczynamy wodowanie od godziny 07.00 od jednostek zimujących na terenach zielonych. W dniu 29 kwietnia wodowanie jednostek zimujących na terenie utwardzonym. Armatorzy jednostek stojących na pograniczu terenu zielonego i utwardzonego muszą sie liczyć z możliwością wodowania w dniu 28 kwietnia. Armatorzy mający zaległości w opłatach portowych nie będą wodowani. salda dla poszczególnych jachtów zostana podane członkom Klubu na Walnym Zebraniu. Rezydenci będą mogli sprawdzić salda u bosmana Klubu po 10 kwietnia 2018.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-03-22   Walne Zebranie Sprawozdawcze
     

Zarząd Klubu informuje, że Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2017 rok odbedzie sie 7 kwietnia 2018 - w I terminie o godz. 11.00 , w II terminie o godz. 11.39 w sali konfrrencyjnej (II pietro) Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich. Materiały sprawozdawcze i porządek zebrania dostępne w Strefie Klubowicza.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-03-12   Wyróżnienie Kolosów
     

Z przyjemnościa informujemy, że w tegorocznej 20 edycji Kolosów wyróznienie w kategorii "Żeglarstwo" uzyskał kandydat na członka naszego Klubu kol. Piotr Czarniecki za samotne przejście Atlantyku na trasie Portugalia - Martynika na małym, własnoręcznie zbudowanym, 5-cio metrowym jachcie ("setka") o nazwie "Atom".  Składam gratulacje Kol. Piotrowi zwłaszcza, że Kapituła Kolosów podkreśliła staranne przygotowanie rejsu i dobrą praktykę morską żeglarza. Klubowa prezentacja rejsu odbędzie na "Dacronie 70" w sierpniu 2018.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-03-04   Walne Zebranie Sprawozdawcze
     

Zarząd Klubu informuje członków Klubu, że podjął uchwałe o zwołaniu Walnego Zebranai Sprawozdawczego za 2017 rok na dzień 07 kwietnia 2018 roku. Po zatwierdzeniu materiałów sprawozdawczych, przez najbliższe zebranie Zarządu, materiały te i opisowa częśc bilansu zostaną opublikowane w Strefie Klubowicza. W porządku zebrania będzie punkt dotyczący zmiany Statutu - zgodnie z ustaleniami Nadzwyczajnego Walnego Zebrania.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-02-16   Gratulacje.
     

W imieniu klubowiczów i mieszkańców naszej przystani składamy Jasiowi i Ewie Kłosowskim Najlepsze Życzenia z okazji urodzin syna Piotrusia.

informację dodał: Administrator

2018-02-01   Realizacja zobowiązań
     

Szanowni Koledzy i Rezydenci, zamykamy bilans poprzedniego 2017 roku. Kilkanaście osób ma zaległości finansowe dotyczące opłat portowych za postój jachtów. Prosimy o kontakt  w tej sprawie z Panią Ewą Pacuk - mailto: e.p@interia.pl.

Nie chcielibyśmy stosować w stosunku do członków Kluibu i rezydentów bardziej radykalnych środków egzekucji należności. W dobrze pojętym interesie własnym i Klubu prosimy o regulacje zaległych zobowiązań do 20 lutego 2018.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-01-21   Klub Osiemdziesięciolatka przy AKM
     

Informujemy, ze w ostatnich dniach ubiegłego roku zawiązał się Klub Osiemdziesięciolatka przy AKM. Narazie Klub liczy troje członków. Inspiratorem Klubu i pierwszym Prezesem jest kol. Zbigniew Mitoraj.

Członkowie Klubu otrzymują Certyfikat upoważniający do:

 • spożywania, używania i zażywania bez limitów ilosciowych substancji różnorakich uznanych za nielegalne lub szkodliwe,
 • swobodnego wyrażania kontrowersyjnych poglądów bez konsekwencji prawnych i towarzyskich,
 • ujawniania wyników badań lekarskich w szerszym gronie,
 • plucia pod wiatr i fałszowania w trakcie śpiewów klubowych.

Zainteresowani przynależnością do Klubu winni zwracać się do Prezesa w celu poznania warunków przystąpienia do klubu.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-01-10   Bosman przystani klubowej
     

Zarząd Klubu informuje, że z dniem 1 stycznia 2018 roku podjął pracę bosman przystani pan Janusz Stryniewski. W okresie od stycznia do 15 marca bosman będzie obecny na przystani w środy i piątki w godzinach od 10.00 do 13.00.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-12-19   spotkanie opłatkowo-noworoczne
     

Zarząd AKM zaprasza wszystkich członków na spotkanie opłatkowo- noworoczne.                                                                                                     Po raz kolejny przytuli nas Restauracja Pałac Opatów w Oliwie serwując, jak zawsze niezwykłą atmosferę i samkowite dania. Termin: 12 stycznia 2018r. godzina 18.00, koszt 55 zł/osoby. Napoje inne niż kawa, herbata - we własnym zakresie.....Zarząd przypomina, że na spotkaniu odbędzie się oficjalne podziekowanie kol. Januszowi Koteckiemu za Jego wieloletnią pracę w charakterze bosmana.                   Prosimy o potwierdzanie obecności do kol. Terey Rutkowskiej-Packiej na adres emaillowy: teresa.55@interia.pl

ZAPRASZAMY

Zarząd AKM

informację dodał: Teresa Rutkowska-Packa

2017-12-17   Życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne
     

"Jest taka noc

wieczorną Gwiazdą naznaczona,
z siankiem pod białym obrusem
i potrawami dwunastoma

jest taka noc
mocą miłości jednocząca
małym Opłatkiem silniejsza
od rąk splecionych tysiąca

jest taka noc
jasna pomimo ciemności
triumfująca miejscem przy stole
dla nieznanego gościa

jest taka noc
pełna tajemnic i blasku
pachnąca świerkiem i piernikiem
kiedy zwierzęta mówić potrafią
a ludzie ze sobą - nie zawsze"

                                  / z sieci/

Wszystkim członkom, rezydentom i sympatykom Klubu  życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niechaj  nie opuszczają  nas siły i marzenia o kolejnych wyprawach i rejsach. Niechaj nas mocą i mądrością wesprze rodzina i przyjaciele. Nowy Rok niech nam wszystkim przyniesie nadzieję, że wrócą czasy, kiedy znowu będziemy ze sobą rozmawiali i się rozumieli.

Wszystkim - Wszystkiego Dobrego

Zarząd AKM

 

informację dodał: Teresa Rutkowska-Packa

2017-12-03   Nadzwyczajne Walne Zebranie
     

Zarząd Klubu informuje, że Nadzwyczajne Walne Zebranie zwołane na 30 listopada 2017 roku w sprawie zmiany Statutu Klubu, z powodu braku quorum, przekształciło sie w spotkanie dyskusyjne na temat proponowanych zmian Statutu. Zebrani wnieśli poprawki do projektu Statutu przedstawionego przez Zarząd Klubu. Wiekszość wniesionych w dyskusji poprawek będzie wprowadzona do kolejnej propozycji nowego tekstu Statutu. Szczególne podziękowania należą się gościowi NWZ pani Iwonie Topka, pracowiczce KRS, która wniosła szereg istotnych uwag formalno-prawnych do propozycji zmienionego Statutu. Zebrani ustalili, że następne NWZ w sprawie zmiany Statutu zostanie zwołane w drugiej połowie lutego 2018 roku. Poprawiony tekst Statutu zostanie opublikowany w Strefie Klubowicza. Po audycie prawnym zostanie przedstawiony jako jednolity tekst Statutu do akceptacji NWZ.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-11-30   Zakończenie pracy bosmana
     

Zarząd Klubu ninformuje, że z dniem 30 listopada zakończył pracę jako bosman kol. Janusz Kotecki. Zarząd Klubu składa podziękowania Koledze Koteckiemu za wieloletnią pracę w Klubie. Uroczyste pożegnanie Kol. Koteckiego jako bosmana Klubu odbędzie się na spotkaniu noworocznym.

Na przystani została odłączona instalacja wodna i wypowiedziana umowa o odbiór śmieci. Śmieci prosimy zabierać ze sobą.

Informujemy, że od stycznia 2018 roku pracę podejmie nowy bosman. W miesiącach od stycznia do kwietnia będzie do dyspozycji Członków Klubu i Rezydentów w określonych dniach. Daty będą podawane na stronie klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-11-25   Puchar Zatoki Gdańskiej
     

W dniu 25 listopada odbyło sie zakończenie sezonu żeglarskiego Gdańskiej Federacji Żeglarskiej połączone z ogłoszeniem wyników cyklu regat o Puchar zatoki Gdańskiej. Wśród laureatów są nasi koledzy. Statuetkę za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wg formuły KWR odebrał kol. Robert Napiórkowski z jachtu "Goplana", a puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wg formułu ORC odebrał kol. Krzysztof Paul z jachtu "Duży Ptak". Klubowym akcentem jest również statuetka za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wg formuły ORC, którą odebrał kol. Tomasz Konnak z jachtu "Czarodziejka". Gratulujemy wyników. Jednocześnie informujemy, że do cyklu regat o Puchar Zatoki Gdańskiej weszła na stałe klubowa impreza "Dacron 70".

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-11-24   Porządek Nadzwyczajnego Walnego Zebrania AKM Gdańsk
     

Porządek Nadzwyczajnego Walnego Zebrania AKM Gdańsk w sprawie zmian Statutu w dniu 30 listopada 2017

 

 

 1. Otwarcie obrad

 2. Wybór przewodniczącego i sekretarza Zebrania

 3. Wybór Komisji Mandatowo - Skrutacyjnej

 4. Stwierdzenie ważności WZ

 5. Zatwierdzenie porządku WZ

 6. Wybór Komisji Uchwał

 7. Omówienie proponowanych zmian do Statutu – przedstawiciel Zarządu Klubu

 8. Dyskusja nad proponowanymi zmianami i głosowanie uchwał

 9. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia dotychczasowego brzmienia Statutu AKM oraz uchwalenie Statutu w jego nowym brzmieniu
 10. Zamknięcie NWZ

Uwaga:

Propozycje zmian do Statutu należy zgłaszać w formie pisemnej.

informację dodał: Administrator

2017-11-18   Nadzwyczajne Walne Zebranie
     

Zarząd Klubu informuje, ze Nadzwyczajne Walne Zebranie dotyczące zmian Statutu Klubu odbędzie się w salach konferencyhnych Narodowego Centrum Żeglarstwa w dniu 30 listopada w I terminie o godzinie 17.30 w II terminie o godzinie 18.00.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-11-15   Odszedł Jurek Maćkowiak
     

Na wieczną wachtę odszedł 13 listopada Jurek Maćkowiak. Był członkiem Klubu w czasie studiów na Wydz. Budowy Okrętów PG w latach 1954 - 1960. Konstruktor, pracował w stoczni w Płocku, w stoczni Wisła i Projmorsie. Aktywny wieloletni członek pionu technicznego Polskiego Związku Żeglarskiego. Pogrzeb odbędzie się 17 listopada o godz. 10.00 na cmentarzu w Łostowicach.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-10-28   Y-bomy
     

Zarząd Klubu składa podziękowania kol. kol.: A. Amerowi, G. Brodowskiemu, Danielewiczowi, T. Konnakowi, K. Masiulanisowi, Z. Mitorajowi, J. Orężakowi i P. Wajchtowi za podniesienie i składowanie na pomostach Y-bomów w dniu 28.10.2017. Prosimy członków Klubu do zglaszanie się do bosmana przystani do 15 listopada w celu odrobienia godzin społecznych na rzecz przystani.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-10-25   Demontaż Y-bomów
     

Zapraszamy armatorów na demontaż Y-bomów (na okres zimy) na przystań w dniu 28 października od godziny 10.00. Przy demontażu klubowych Y-bomow możliwość odrobienia godzin społecznych na rzecz Klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-10-20  
     

Wszystkich członków Klubu zapraszamy na "Żeglarskie Dziady". Kolejny raz przygarnie nas i ugości dobrym jedzeniem i atmosferą restauracja Pałac Opatów w Oliwie. Termin: 10 listopada 2017r.(piątek), godzina18.00. Koszt: 55 złotych od osoby.

Prosimy o potwierdzenie obecności  w jak najszybszym terminie - ważne z uwagi na płatności i realizację zamówienia, do kol. Teresy Rutkowskiej-Packiej na adres emeillowy: teresa.55@interia.pl             Jak zawsze dobre humory i gitary mile widziane.

Opłaty będzie można dokonać w niedzielę (22 października w Klubie) lub na miejscu w dniu spotkania do kol. Teresy Rutkowskiej-Packiej.

Zarząd Klubu AKM w Gdańsku


 

informację dodał: Teresa Rutkowska-Packa

2017-10-17   Plan postoju jachtów jesień-zima 2017
     

Poniżej znajdują się plany postojowe jachtów:

 1. Beton - plan postoju jesien 2017-1
 2. Trawa piersza połowa od bosmanki do jeziorka - plan postoju jesien 2017-2
 3. Trawa druga połowa od bosmanki do jeziorka - plan postoju jesien 2017-3
informację dodał: Administrator

2017-10-16   Nadzwyczajne Walne Zebranie AKM
     

Zarząd Klubu zgodnie z ustaleniami Walnego Zebrania podjął uchwałę o zwołaniu w dniu 30 listopada 2017 roku Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Klubu w sprawie zmiany statutu. Zgodnie z obowiązujacym statutem NWZ będzie poswięcone jedynie zagadnieniom związanym ze zmianą statutu. Pierwsza propozycja zmian do satutu jest opublikowana w strefie klubowicza. Zarząd klubu prosi o składanie uwag do propozycji na forum dyskusyjnym w sterfie klubowicza. W przypadkach niemożliwości wejścia do strefy klubowicza prosimy o kontakyt z administratorem strony kol. Marcinem Cegielskim.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-10-16   Wystawianie jachtów
     

W sobotę 21 padziernika rozpoczynamy operacje wystawiania jachtów na sezon zimowy. Operacje dżwigowe rozpoczna sie od jachtów z duzym zanurzeniem wystawianych napłyte betonową. Dźwig przyjeżdża na pzrystan o godz. 07.00. Kolejnośc operacji dźwigowych z pierwszego ustawienia dźwigu:

Favorita, Pantaj, Ebenezer,Mały Ptak, Panta Rei, Duży Ptak, Kokonik.

Kolejność przy następnych ustawieniach dźwigu wg planu ustawienia.

Plan ustawienia jednostek na lądzie jest dostępny u Bosmana przystani. Należy przestrzegać dokładnego ustawienia podstaw zarówno na płycie betonowej jak i na miejscach trawiastych z uwagi na większą niż dotychczas ilość jachtów.

W dniu 21 paźdzeirnika operacje dźwigowe kończymy na jachtach Placek i Teodozja.

Przypominamy o uregulowaniu zaległych opłat portowych, poniewaz przy rażących zaległościach nie gwarantujemy miejsca postojowego na lądzie. Stany kont poszczególnych armatorów dostępne u kol. Teresy Rutkowskiej - Packiej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-10-16   Zamknięcie sezonu 2017
     

W dniu 15 października na przystani klubowej odbyła sie uroczystość opuszczenia bandery i zamknięcia sezonu nawigacyjnego 2017. Stowarzyszone były z tym regaty zamknięcia sezonu o "Butelkę rumu Komandora Klubu". Wystratowało ogólem 11 jachtów, w tym 6 klubowych. Nagrody zgarnął kol. Krzysztof Paul na jachcie "Duży Ptak" wygrywając "Butelkę rumu" jako najszybszy jacht na mecie i przechodni Puchar AKM jako najszybszy jacht klubowy po przeliczeniu. Uroczystość zamknęło spotkanie towarzyskie przy ognisku i grillu. Zarząd dziękuje uczestnikom regat i przybyłym członkom Klubu, rezydentom i sympatykom Klubu. Szczególne podziękowania za udział w regatach skaładamy zalogom  jachtom spoza naszej przystani: z JK St. Gdańskiej - "Zorba" i "Papaj" oraz z JK Gryf - "Czarodziejka".

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-10-11   Regaty zamknięcia sezonu
     

Zarząd Klubu inforuje, że w dniu 15 października odbędą sie doroczne regaty zamknięcia sezonu o "Butelkę rumu komandora Klubu". Odprawa sterników odbędzie się na przystani klubowej 15.10.2017 o godz. 10.30. Start do regat na rozlewisku Wisły Śmiałej około  godz. 11.30. Trasa regat będzie podana na odprawie. Klasyfikacja wg formuły KWR. Nagrody:

 • przechodni puchar AKM dla najszybszego jachtu klubowego po przeliczeniu,
 • butelka rumu dla najszybszego jachtu bezwzględnie.

Zakończenie regat i ogłoszenie wyników połączone z uroczystością zamknięcia sezonu i opuszczenia bandery około godziny 15.30 na terenie przystani klubowej. Po uroczystości zamknięcia sezonu spotkanie przy ognisku. Zapraszamy wszystkich członków Klubu, rezydentów i sympatyków.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-10-04   Wyróżnienia dla członków Klubu
     

Zarząd Klubu informuje, że w dniu 13 października odbędzie sie doroczne spotkanie żeglarskie organizowane przez Biuro d/s Sportu Urzędu Miasta Gdańsk. Na spotkaniu wręczane będą Medale Prezydenta Miasta Gdańska dla szczególnie zasłużonych, w dzialaności klubowej, członkom najstarszych gdańskich Klubów. Z AKM-u nominowani do wyróznienia Medalem zostali:

Leszek Horzela, Kazimierz Koterwa, Adam Kulczycki, Robert Napiórkowski i Tadeusz Stawski.

Nominatów zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w dniu 13 października, o godzinie 18.00 w salach recepcyjnych ośrodka Galion COSA AZS w Górkach Zachodnich.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-10-04   Skreślenia z listy członków Klubu
     

Zarząd Klubu w oparciu o paragraf 14 pkt. 3 Statutu Klubu podjął uchwałę o skreśleniu z listy członków Klubu trzech osób. Nazwiska skreślonych członków Klubu podane są w Strefie Klubowicza.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-09-25   Klubowe regaty zamknięcia sezonu
     

Zarząd Klubu informuje, że nastapiła korekta terminu zamkniecia sezonu z 14 października na 15 października z uwagi na to, że część Klubowiczów i Rezydentów będzie brała udział 14 października w zakończeniu regat "6 piw" na terenie Jacht Klubu St. Gdańskiej.

Start do regat 15 października około godz. 11.00, zakończenie sezonu połączone z rozdaniem nagród i opuszczeniem bandery około godz. 15.30. Po opuszczeniu bandery spotkanie pzry grillu i ognisku. Serdecznie zapraszamy Członków Klubu, Rezydentów i sympatyków.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-09-25   Regaty
     

W regatach rozegranych 23 wrzesnia w cyklu "6 piw", organizowanych przez nas wspólnie z Jacht Klubem Stoczni Gdańskiej wystartowalo 8 jachtów. Nasz Klub i przystań reprezentowali:Łukasz Stawski na "Baltic Vector", Robert Napiórkowski na "Goplanie", Tomek Konnak na "Czarodziejce" i Tomasz Dworakowski na "Rastabanie". "Butelki rumu Komandora Klubu" zdobyli z jachtów AKM - Łukasz Stawski, a z jachtów pozostałych najszybszy jacht - Polled 2" pod Jackiem Chabowskim.

Zarząd Klubu dziękuje członkom Klubu i rezydentom, którzy reprezentowali nasz Klub i przystań. Zakończenie regat, wręczenie nagród i spotkanie pzry grillu i ognisku odbyło się na naszym terenie pod batutą kol. kol. Horzeli i Koteckiego.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-09-22   Wystawianie jachtów
     

Zarząd Klubu informuje, że planowane są następujące terminy wystawiania jachtów na sezon zimowy:

21 i 22 października oraz dodatkowo 28 października.

Uprzejmie prosimy członków klubu i rezydentów o poinformowanie bosmana przystani do dnia 30 wrzesnia w przypadku rezygnacji z zimowania jachtu na terenie przystani klubowej. Informacja jest konieczna do opracowania planu postoju jednostek na lądzie.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-09-20   Regaty o "Butelkę Rumu Komandora Klubu"
     

Zarząd Klubu serdecznie zaprasza do udziału w dorocznych regatach o "Butelkę Rumu Komandora Klubu". Regaty, z uwagi na integrację gdańskiego środowiska żeglarskiego, od tego roku włączone są w cykl regat "Sześciu Piw" odbywających się w każdą wrześniową sobotę. Informacja o regatach od godziny 11.00  w Yacht Klubie Stoczni Gdańskiej u kol. Andrzeja Szrubkowskiego. Start o godzinie 13.00. Zakończenie regat, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród (I miejsce - 3 piwa, II miejsce - 2 piwa, III miejsce - 1 piwo, najszybszy jacht po przeliczeniu butelka rumu komandora AKM, najszybszy jacht AKM - butelka rumu komandora AKM) około godzin 16.30 - 17.00 na przystani klubowej AKM.

Zamknięcie połączone spotkaniem przy grillu i ognisku.Wpisowe do regat - 10,00 PLN od jachtu.

Regaty klubowe zamknięcia sezonu AKM o puchar przechodni AKM odbędą się 14 października (podamy odrębny komunikat).

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-08-27   Regaty jesienne
     

Klub w dniu 23 września organizuje regaty jesienne w ramach cyklu "Regat 6 piw". Regaty tego cyklu odbywają się we wrzesniu w każdą kolejną sobotę września. zapraszamy wszystkich członków Klubu i rezydentów do udziału w regatach. Bliższe dane (zgłoszenia, instrukcje regat itp.) podamy w terminie późniejszym.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-08-14   Wyniki regat Dacron 70
     

Podajemy wyniki regat: 

Klasa ORC

Klasa KWR

Klasyfikacja OPEN

Klasyfikacja OPEN70

Klasyfikicja bezwzględna

Zdjęcia z regat w naszej galerii

informację dodał: Administrator

2017-08-04   Zlot "Dacron 70"
     

"Akademicki Klub Morski w Gdansku zaprasza w na trzecią odsłonę zlotu jachtów „Dacron 70", która odbędzie się 12 i 13 sierpnia.

Czytaj więcej ...

informację dodał: Administrator

2017-07-14   Zawiadomienie o regatach
     

12-13 sierpnia 2017

przystań AKM w Gdańsku – Górki Zachodnie

Regaty towarzyszące imprezie Dacron 70 - 2017

12-13.08 Regaty w klasach OPEN 70, ORC, KWR o Błękitną Wstęgę AKM.

czytaj więcej klikając na ZAWIADOMIENIE O REGATACH

informację dodał: Administrator
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: Skrytka pocztowa 15, 80-213 Gdańsk 13, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl