AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
49525 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u

 Lista aktualnych ogłoszeń AKM
   

2017-05-25   UMOWY REZYDENCKIE
     

Szanowni Rezydenci,

uprzejmie przypominam tym z Państwa, którym skończyły się  umowy, o konieczności złożenia wniosku o postój jachtu na kolejny okres postoju ( najdłużej na rok). Do wniosku niezbędne jest załączenie aktualnej polisy oc jachtu.

Wszelkie informacje dotyczące umów można uzyskac u  Teresy Rutkowskiej - Packiej, kontakt emaillowy: teresa.55@interia.pl

Zarząd AKM

informację dodał: Teresa Rutkowska-Packa

2017-05-23   Likwidacja szkód po niedzielnym wypadku
     

Według informacji uzyskanych w dniu dzisiejszym Kapitanat Portu skierował sprawę do rozpatrzenia przez Izbę Morską. Odrębnie Kaptanat Portu prowadzi dochodzenie w trybie administracyjnym w stosunku do prowadzącego jacht motorowy, który spowodował zafalowanie. Jenostka była przeprowadzana ze stoczni Galeon do portu w Gdańsku. Likwidacja szkód będzie prowadzona w trybie indywidualnych uzgodnień poszczególnych poszkodowanych ze sprawcą wypadku. Klub likwiduje jedynie szkody, które wystąpily na pomostach. Jeżeli są jeszcze jakieś uszkodzenia, które nie zostały zawarte w "Raporcie o wypadku morskim" to należy odpowiednie pismo skierować do Kapitanatu Portu. "Raport" jest dostępny u bosmana przystani. Nazwisko i kontakt do prowadzącego jacht motorowy jest dostępne u bosmana przystani.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-04-19   płatności a wodowanie
     

Uprzejmie informujemy członków i rezydentów Klubu, iż jachty, których armatorzy posiadają zadłużenia (składki człnkowskie, opłaty za postój jachtu, godziny do odpracowania), nie będą wodowane do czasu uregulowania płatności.

 Zainteresowanych wysokością zadłużeń, czy też chcących uzysyskac dodatkowych informacji kolejny raz odsyłamy do księgowej AKM, adres emaillowy: e.p@interia.pl

Zarząd AKM

informację dodał: Teresa Rutkowska-Packa

2017-04-15   Życzenia wielkanocne
     

 

Wielkanoc, Wielkanoc,

Wielka radość w sercu, gdy stąpasz po świecie -

kwitnącym kobiercu.

Na stole pisanki pięknie malowane

Wśród zieleni trawy cukrowy baranek

Bazie w wazoniku, ciasta i wędliny

WIELKANOC – i wielkie spotkanie rodziny”.

                                           M. Konopnicka

 

Wszystkim Członkom, Rezydentom i Sympatykom Klubu życzymy spokojnych Świąt Wielkanocnych. Niech wiosenne słońce budzące do życia przyrodę przyniesie nam wszystkim ciepło  i obudzi wzajemną życzliwość, dając tym samym siłę do podejmowania kolejnych zadań przed jakimi stawia nas codzienne życie.

Zarząd

Akademickiego Klubu Morskiego w Gdańsku

informację dodał: Teresa Rutkowska-Packa

2017-03-29   Służba bosmańska
     

Zarząd Klubu informuje, że z dniem 01 kwietnia 2017 obowiązki bosmana przystani obejmuje kol. Janusz Kotecki. Zwracamy się jednocześnie do członków i rezydentów Klubu o poszukiwanie bosmana na okres od 1 lipca do 31 lipca (w tym czasie kol. Kotecki będzie nieobecny).

Z dniem 01 kwietnia ustawione zostaną na terenie przystani klubowej pojemniki na śmieci. Od tego roku śmieci będa segregowane. Nie wywiązywanie się z obowiązku segregowania śmieci skutkować będzie 3-krotnym zwiekszeniem opłaty za odbiór śmieci. Prosimy uzytkowników przystani o dostosowanie sie do tych wymagań. Prosimy również aby wielkogabarytowe śmieci lub zajmujące duże objętości (butelki plastikowe) nie składować w pojemnikach Klubowych.

Przed wodowaniem jachtów zamówiony zostanie jednorazowo kontener na odpady wielkogabarytowe (stare pokrowce, resztki podstaw itp.). Prosimy o zdanie niepotrzebnych odpadów do kontenera.

Przypominamy również o obowiązku sprzątania terenu  na miejscach postoju. jachtu po jego zwodowaniu.

Z uwagi na rosnące koszty eksploatacji przystani w rażących przypadkach nieprzestrzegania zaleceń zawartych w tym komunikacie Zarząd będzie zmuszony wyciągać konsekwencje finansowe.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2017-03-20   Faktury za postój jachtu
     

Wszystkich , którzy są zainteresowani wystawieniem faktur za postój jachtu odsyłamy do księgowej AKM, kontakt emailowy: e.p@interia.pl

Zarząd AKM

informację dodał: Teresa Rutkowska-Packa

2017-03-16   Informacja o planowanym zamknięciu śluzy w Przegalinie (zmiana terminu)
     

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, że w związku z realizacją Projektu pn. "Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – Etap II”, w tym planowaną przebudową i remontem urządzeń hydrotechnicznych węzła wodnego w Przegalinie,

w okresie od 02 października 2017 r. do 31 maja 2018 r., śluza będzie nieczynna.

Więcej pod podanym linkiem: http://www.gdansk.rzgw.gov.pl/cms/fck/uploaded/UW/Informacja%20Przegalina.pdf.

 

informację dodał: Administrator
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: Skrytka pocztowa 15, 80-213 Gdańsk 13, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl