AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
193410 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u

Wspierają nas:

Żaglownia Bryt Sails.
Sklep Wind.
Wydawnictwo MARPRESS.

 Lista pięciu ostatnio opublikowanych ogłoszeń AKM
   

2020-03-26   Stan epidemii
     

Zarząd przypomina o przestrzeganiu obowiązujacych do 11 kwietnia zarządzeń Rady Ministrów w sprawie zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Zabronione są spotkania powyżej 2 osób. Prosimy o zachowanie przepisów ochrony przed zarażeniem przy kontaktach z bosmanem przystani. Wizyty na przystani prosimy uzgadniać telefonicznie z bosmanem przystani.  Zabronione są jakiekolwiek operacje dźwigami.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-23   Wodowanie jachtów
     

Narazie nie możemy podać ostatecznej daty wodowania. Zależeć to będzie od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i obowiązujacych w przyszłym miesiącu regulacjach prawnych. Prosimy Członków Klubu i Rezydentów o wcześniejsze przygotowanie jednostek do wodowania tak, aby nie skomasować wszystkich prac przed samym wodowaniem. W przypadku dużego skupiska ludzi na przystani niezbędne będzie zamknięcie przystani podobnie jak to ma miejsce w portach jachtowych Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Prosimy uzgadniać prace na jachtach z Bosmanem Klubu, który jest codziennie na przystani. Montaż Y-bomów będzie uzgadniany z poszczególnymi armatorami, tak aby nie pracować w dużych grupach. Bardzo prosimy o poważne podejście do tych problemów i racjonalne zachowanie. O terminie wodowania będziemy informować na stronie klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-18   Zmieniony termin Walnego Zebrania
     

Zarząd Klubu informuje, że w związku obowiązującymi przepisami dotyczącymi pandemii termin Walnego Zebrania Sprawozdawczo- Wyborczego zostaje przesunięty z 28 marca na 24 kwietnia. Ostateczne potwierdzenie podamy w terminie późniejszym.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-17   Pandemia
     

Z uwagi na ogłoszony stan pandemii wszyscy Członkowie Klubu i Rezydenci obowiązani są na terenie przystani klubowej do ścisłego przestrzegania zaleceń WHO i Sanepidu.

Prosimy o ograniczenie wizyt na przystani do załatwiania tylko niezbędnych czynności przy jachtach. Prosimy o ograniczenie kontaktów personalnych z Bosmanem, który siłą rzeczy jest najbardziej narażony na bezpośrednie zagrożenie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-12   Kontrola podstaw
     

Z uwagi na zapowiedź silnych wiatrów prosimy armatorów o skontrolowanie stanu podstaw i pokrowców. Jeden z jachtów stojących na terenach zielonych "Seagull" wyłamał podporę podstawy i niebezpiecznie się przechylił. Część pokrowcy jest uszkodzona lub zerwana. Bosman jest na przystani codziennie. Prosimy o skontrolowanie stanu jachtów, podstaw i pokrowców. W przypadkach niemozliwości przyjazdu prosimy o kontakt z bosmanem przystani. Prawdopodobnie wystąpią również wysokie stany wody - zalanie płyty i części drogi.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-06   Dozór przystani
     

Włamania na terenie przystani objęły 6 jachtów. Uszkodzono również okablowanie monitoringu. Policja prowadzi własne działania. Otrzymalismy ofertę dozoru osobowego na okres 10 godzin nocnych. Zarząd po rozpatrzeniu oferty z uwagi na koszt dozoru nie zdecydował sie na jej przyjęcie. Proponujemy wprowadzenie dyżurów ze strony armatorów oraz montaż dozoru elektronicznego w ramach działania poszczególnych armatorów.

Prosimy o zgłaszanie chęci pełnienia doraźnych dyżurów na przystani w porze nocnej zarówno ze strony Członków Klubu jak i Rezydentów. Zgłoszenia przyjmują Bosman przystani i kol. Wiesław Jasiński. Policja zostanie powiadomiona o tych dyżurach, a Koledzy dyżurujący będą mieli kontakt do prowadzącego sprawę. Jednocześnie uprzejmie prosimy o wizytowanie przystani w nietypowych godzinach.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-05   Y-bomy
     

Z uwagi na temperatury i zbliżjącą się wiosnę proponujemy w najbliższą sobotę pierwsza akcję montazu klubowych Y-bomów na "oczku" i może skośnych jak będzie niższa woda. Apelujemy do armatorów o sprawdzenie stanu technicznego y-bomów prywatnych (uszkodzone beczki, przedzewiałe profile . malowanie zardzewiałych profili, montaz odbijaczy itp.). Bosman w ramach obowiązków nie będzie reperował uszkodzonych Y-bomów.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-03   Materiały historyczne
     

Muzeum Miasta Gdańsk Oddz. Twierdza Wisłoujście nawiązało z nami kotakt w sprawie historycznych materiałów dotyczących działalności Klubu w latach 1945 - 1968 na terenie Twierdzy Wisłoujście. Planowany jest remont naszego hangaru, w którym ma być stała wystawa obejmująca eksponaty (w tym jachty) obrazujące działalność żeglarzy AZM, PKM i KM AZS oraz AKM na terenie Twierdzy. Zwracam sie z prośbą do członków Klubu, którzy posiadają jakieś fotografie lub pamiątki  z tamtego okresu o kontakt. Spotkanie z kustoszem Muzeum ma umówione na 11 marca.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-02-28   Termin wodowania
     

Zarząd informuje, że ustalono termin wodowania jednostek w dniach 25 - 26 kwietnia .

Od bieżacego sezonu nawigacyjnego obowiązywać będą identyfikatory na samochody aramtorów jachtów zgodnie z postanowieniami Statutu - jeden identyfikator na jeden jacht. Samochody bez identyfikatorów będą obciążone opłatami za parkowanie na terenie przystani zgodnie z cennikiem klubowym zatwierdzonym na najbliższym Walnym Zebraniu. Obowiązek zgłoszenia dodatkowych samochodów do bosmana Klubu spoczywać będzie na armatorach jachtów.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-02-28   Przystań - włamania
     

Zarząd Klubu z przykrością informuje, że w ostatnich dniach maiły miejsce włamania do jachtów "Long Martin" i "Bellona". Policja została powiadomiona. W najbliższym czasie przekażemy policji nagranie  z monitoringu. Uprzejmie prosimy:

  • nie zostawianie luźnych drabin przy jachtach,
  • możliwie częste wizyty na przystani w nietypowych godzinach.
  • sprawdzenie zabezpieczeń zejściówek.

Z uwagi na koszta nie możemy zatrudnić firmy ochroniarskiej na okres nocny, ale w najbilższym czasie pzredstawimy dla armatorów ofertę na instalację indywidualnych alarmów na poszczególnych jachtach. Modernizacji ulegnie również system monitoringu przystani.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-01-12   Spotkanie noworoczne
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków KLubu, Rezydentów i Symaptyków na spotkanie noworoczne w dniu 24 stycznia (piątek) w restauracji w Parku Oliwskim. Spotkanie zaczynamy o godzinie 18.00. Koszt 70,0 PLN od osoby. Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować do kol. Jasińskiego lub bosmana Klubu.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-12-23   Życzenia Świąteczne
     

Składamy Koleżankom i Kolegom oraz sympatykom Klubu najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne. Życzymy pięknych i bezpiecznych rejsów, pokonywania nowych wyzwań oraz miłych spotkań towarzyskich tak na dalekich akwenach jak i na klubowej przystani. Pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.

Zarząd Klubu

informację dodał: Administrator

2019-12-10   Pomorska Gala Żeglarska 2019
     

W dniu 09 grudnia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku odbyła sie doroczna Pomorska Gala Żeglarska 2019. Z satysfakcją możemy poinformować, że nasi Członkowie i Rezydenci zajmowali poczesne miewjsca w śród wyróznionych.

Żeglarzem roku 2019 został Piotr Adamowicz.

Medale 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego otzrymali między innymi Krystyna Chojnowska - Liskiewicz i Wacław Liskiewicz

Krzyżem "Ligi Morskiej i Rzecznej - "Pro Mare Nostro" udekorowano Jacka Jettmara (jacht Krakus)

Specjalną nagrodę Prezesa PoZŻ dla dziennikarzy propagujących żeglarstwo otrzymał między innymi Jacek Zwierz (redakcja Żagle - jacht Epoka)

Ogłoszono również wyniki Pucharu Bałtyku Południowego za 2019 rok. W formule ORC puchary odebrali: za I miejsce Tomasz Konnak (jacht Czarodziejka), a za III miejsce Jakub "Kuba" Marjański (jacht Busy Lizzy)

W formule ORC Morze - za I miejsce Tomasz Konnak i za II miejsce Jakub "Kuba" Marjański.

Nagrodzonym składamy gratulacje.

 

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-12-03   Komunikat - VAT
     

W związku z osiagnięciem obrotu w wysokości 200,0 tys PLN i tym samym przekroczeniu zwolnienia podmiotowego w VAT (art. 113 ust. 1 ustawy o podatku VAT), od listopada 2019 Klub stał się podatnikiem tego podatku.

Zarząd Klubu prosi Członków Klubu i Rezydentów o przestrzeganie terminów płatności zobowiązań finansowych wobec Klubu, aby w konsekwencji nie następowały zaległości podatkowe Klubu wobec Urzędu Skarbowego. Szczególnie istotne jest uregulowanie wszystkich zaległych zobowiązań do końca roku. Informacje o stanie zaległości są dostępne u księgowej Klubu. Salda członków Klubu będą podane w Strefie Klubowicza.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-11-27   Podpisanie umowy z samorządem woj. pomorskiego
     

W środę, 27 listopada br. w sali "Polskie Niebo" Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego, marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali umowy z włodarzami pomorskich gmin, przedstawicielami stowarzyszenia AKM i przedstawicielami firm prywatnych, na mocy których projekty otrzymają unijne dofinasowanie.

Iwestycje wchodzą w skład dwóch turystycznych przesięwzięć strategicznych woj. pomorskiego: "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej" oraz "Pomorskie Szlaki Kajakowe".

Z ramienia Klubu umowę podpisali Wacław Liskiewicz i Jakub Marjański. Dofinansowanie unijne to 3 755 tys. PLN, wartość całkowita inwestycji netto to około 4 650 tys PLN a wartość brutto około 5 800 tys PLN.

Zdjęcia z momentu podpisania umowy będa na stronie klubowej najdalej jutro.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-11-23   Żeglarskie dziady
     

Zdjęcia już w naszej galeri GALERIA > 2018

informację dodał: Administrator

2019-11-21   Wyciąganie Y-bomów
     

Zarząd Klubu zaprasza armatorów i rezydentów na akcję wyciągania Y-bomów w najbliższą sobotę 23 listopada od godziny 10.00.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-11-16  
     

W ubiegły piątek spotkaliśmy się na tradycyjnych "Dziadach". Z czlonków Klubu "żelazny" skład, choć trochę szkoda, że było nas tak mało. Zaszczyciło nas obecnością trzech członków honorowych Klubu: Piotr Adamowicz, Krystyna Chojnowska - Liskiewicz i Jerzy Wąsowicz. Gościliśmy również Rezydentów i byłych członków Klubu z lat 1958 - 1978: Wojtka Szymańskiego, Ryszarda Smulewskiego, Ryszarda Werkowskiego, "Bunia" Zielinę i Radka Zawiasę. Wspominaliśmy Tych co odeszli w 2019 roku: Waldka Kowalczyka (wieloletni pracownik Klubu - niezawodny specjalista od silników), byłych członków Klubu: Iwonę Leo-Gaworczyk (wieloletnią księgową) i Andrzeja Trzaskę - artystę malarza i ceramika, uczestnika rejsu "Swarożyca" na Spitsbergen w 1967 roku. Wspominalismy również żeglarzy - przyjacieli naszego Klubu: dziennikarza i pisarzaTadka Jabłońskiego - jednego z inicjatorów powstania nagrody Rejs Roku (literacki pseudonim Dzianisz) oraz Andrzeja Rościszewskiego (prezesa Rady Adwokackiej często wspierającego nas prawnie w latach 1989 - 2006) pierwszego laureata nagrody "Rejs Roku"

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-30   Doroczne "Dziady"
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków, Rezydentów i Sympatyków na doroczne "Dziady".  Spotkanie odbędzie sie w dniu 15 listopada 2019 od godziny 18.00 w restauracyjce przy Pałacu Opatów w Parku Oliwskim. Wstęp 70,00 PLN od osoby. Z uwagi na konieczność zgłoszenia ilości uczestników prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa do kol. Jasińskiego, kol. Liskiewicza lub bosmana Klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-28   Dzień Zaduszny
     

Zapraszam na krótkie spotkanie i zapalenie zniczy 2 listopada o godzinie 11.00 na przystani przy tablicy pamiątkowej dla tych co zostali na morzu. Po spotkaniu na przystani proponuje dla chętnych wycieczkę do Twierdzy Wisłoujście pod pomnik załogi "Pośwista".

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-23   Konkurs RPPM.08.04.00-22-0011/18
     

W dniu 22 października otrzymaliśmy informację z Zarządu Województwa Pomorskiego, że w wyniku rozstrzygnięcia II rundy konkursu na wnioski w ramach przedsięwzięcia: "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej" uchwałą nr 1063/88/19 z dnia 22 października 2019 nasz wniosek został zakwalifikowany do dofinansowania. Przyznano nam dofinansowanie w wysokości 80,33% kosztów kwalifikowanych tj. nie więcej niż  3 755 515,25 PLN.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-22   Tomasz Konnak
     

Zarząd KLubu podjął uchwałę o przyjęcie, z dniem 01 listopada 2019 roku, w poczet członków Klubu (po 3-letnim stażu kandydackim) kol. Tomasza Konnaka z jachtu "Czarodziejka" - witamy w Klubie i życzymy dalszych sukcesów w regatach.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-21   Plan postoju zima 2019 - wiosna 2020
     

Poniżej znajdują się plany postojowe jachtów:

  1. Beton - plan postoju jesien 2019-4
  2. Trawa piersza połowa od bosmanki do jeziorka - plan postoju jesien 2019-5
  3. Trawa druga połowa od bosmanki do jeziorka - plan postoju jesien 2019-6
informację dodał: Administrator

2019-10-16   Zaległości finansowe
     

Przypominamy o konieczności uregulowania zaległosci finnasowych w stosunku do Klubu przed 26 października. Informacje dostepne u p. Ewy , która będzie na przystani w dniach 19, 26 i 27 na przystani klubowej. Z uwagi na planowaną zmianę rozliczeń z Urzędem Skarbowym (VAT) nie będziemy mogli tolerować zadłużenia w systemie opłat postojowych.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-12   Medal
     

W dniu 11 października w dostojnych murach auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczystość wręczenia medali "Kalos Kagathos" 2019. Medal został ustanowiony w 1984 roku w oparciu o platońską ideę "kalokagatii". W poszczególnych latach przyznawane jest tylko 7 medali. Medale przyznaje Kapituła złożona z JM Rektora UJ prof. dr hab.med. Wojciecha Nowaka, przewodniczącego Polskiej Akademii Olimpijskiej prof. dr hab. Józefa Lipca, prezesa PKOl  Andrzeja Kraśnickiego, prof. Wojciecha Zabłockiego, prof. Ewy Kałamackiej i prof. Zbigniewa Porady. Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów "Kalos Kagathos" 2019 znalazła się nasza Koleżanka Klubowa Krystyna Chojnowska - Liskiewicz. Laudację wygłaszał prof. J. Lipiec.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-12   Wniosek o dofinansowanaie
     

Zarząd Klubu informuje, że w dniu 10 października otrzymaliśmy pismo z Urzędu Marszałkowskiego stwierdzające, że nasz wniosek o dofinansowanie rozbudowy Klubu w ramach przedsięwzięcia "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej" uzyskał pozytywną ocenę wykonalności i został zakwalifikowany do oceny strategicznej I stopnia. Do sfinalizowania umowy o dofinansowanie wniosek musi jeszcze przejść ocenę zgodności ze strategią rozwoju Województwa i uzyskać pozytywną decyzję Zarządu Województwa Pomorskiego.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-09   Instrukcja żeglugi - Regaty zakończenia sezonu
     

Poniżej można się zapoznać z Instrukcją żeglugi na sobotnie regaty zakończenia sezonu 2019. Zapraszamy do lektury:

http://akm.gda.pl/doc/iz_regaty_zakonczenia_2019.pdf

informację dodał: Kuba Marjański

2019-10-08   Zamknięcie sezonu 2019
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków, Rezydentów i Sympatyków Klubu na zamknięcie sezonu nawigacyjnego 2019 na przystań klubową 12 października. Zamknięcie sezonu będzie połączone z rozdaniem nagród dla zwycięsców klubowych regat jesiennych w przybliżniu okoo godziny 15.30. Po uroczystości spotkanie przy ognisku.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-24   Regaty jesienne o Puchar Komandora Klubu i Butelkę Rumu
     

Zapraszamy Członków Klubu, Rezydentów i Sympatyków do startu w Regatach Jesiennych Zamknięcia Sezonu o Puchar Komandora Klubu i Butelkę Rumu. Regaty odbędą się w dniu 12 października. Instrukcja żeglugi podabna będzie na odprawie sterników w Klubie o godz. 09.30. Nagrody:

  • W konkurencji Open - Butelka Rumu dla najszybszego jachtu
  • W konkurencji KWRu (uznaniowy) - Butelka Likieru
  • W konkurencji KWRu dla jachtów Klubowych - przechodni Puchar Komandora Klubu
  • Dodatkowa nagroda przezchodnia - "Indianin" - dla załogi o największej woli walki - przyznawana w drodze plebisytu wśród załóg startujących w regatach.
informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-15   Kolejna runda regat "Sześciu piw"
     

W sobote 21 odbędzie się kolejna runda dorocznych regat "Sześciu piw"organizowanych przez Jacht Klub St. Gdańskiej z oficjalnym ogłoszeniem wyników i zakończeniem na naszej przystani. Zapraszamy członków Klubu i sympatyków do startu w regatach, udziału w zakończeniu i wspólnym ognisku w sobotę po godzinie 16.30.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-15   Andrzej Trzaska
     

Pogrzeb Andrzeja Trzaski odbędzie się w środę 18 września na cmentarzu w Oliwie. O godz. 11.30 wystawienie urny w kaplicy cmentarza, a wyprowadzenie i  pogrzeb o godz. 12.00. Przyjaciól i kolegów klubowych Andrzeja prosimy o liczne przybycie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-13   Odszedł Andrzej Trzaska
     

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł długoletni członek Klubu Andrzej Trzaska, uczestnik wielu rejsów klubowych w latach 1956 - 1998, w tym rejsu na Spitsbergen w 1967 roku. Artysta plastyk - autor wielu obrazów i wystaw o tematyce żeglarskiej i morskiej. Pozostanie w naszej pamięci. Dalsze informacje dotyczące pogrzebu podamy w ciągu kilku najbliższych dni.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-13   Slipowanie
     

Zarząd Klubu informuje, że wystawianie jachtów na sezon zimowy odbędzię sie w dniach: 26 i 27 października i 09 listopada.  Plan ustawienia jachtów na lądzie i kolejność wystawiania zostanie podana w pierwszych dniach października na stronie klubowej i u bosmana Klubu. Przypominamy o uregulowaniu zobowiązań finnasowych związanych z postojem jachtów i skladkami klubowymi do 20 października. Przypominamy również o podpisaniu umów związanych z postojem jachtów. Nie zrealizowanie tych zobowiązań skutkować będzie wypowiedzeniem umów na postój jachtu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-05   Korekta do pogrzebu Waldka
     

Przepraszamy, ale pogrzeb odbędzie się o godzinie 10.00 a nie tak jak podano poprzednio o 09.00. Informacja na stronie ww.ncz.gda.pl

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-04   41 regaty o Puchar Obrońców Westerplatte
     

Gratulujemy kol. kol. Piotrowi Adamowiczowi i Tomaszowi Konnakowi sukcesów w 41 Regatach o Puchar Obrońców Westerplatte. W klasie ORC kol. Adamowicz zajął pierwsze, a kol. Konnak drugie miejsce.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-04   Spotkanie towarzyskie
     

Zapraszamy Członków, Rezydentów i Sympatyków Klubu na spotkanie towarzyskie przy ognisku w sobotę 07 września. Spotykamy się od godziny 17.30, a po 19.00 koncert gitarowy nieocenionego armatora "Jasnej Ciasnej" kol. Krzysztofa. Świętujemy jednocześnie jubileusz okrągłego .... lecia armatora "Seriny" popularnego kol. Makarego.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-04   Pogrzeb Waldka Kowalczyka
     

Z żalem informujemy, że zmarł nasz były pracownik, kolega żeglarz i ostania deska ratunku przy kłopotach silnikowych kol. Waldemar Kowalczyk. Ostatnio pracował w NCŻ-cie. Pogrzeb odbędzie sie w sobotę 7 września o godz. 09.00 na cmentarzu Srebrzysko.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-08-19   Regaty Eljacht
     

Gratulujemy kol. Piotrowi Falkowi na "Bluesinie" drugiego miejsca w klasie ORC. Startująca w tej samej klasie Czarodziejka zajęła ostatecznie 5 miejsce. Cieszymy się, że do grona regatowców klubowych dołaczą obaj koledzy jako członkowie KLubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-08-13   Mistrzostwa Polski Załóg Dwuosobowych
     

Gratulujemy sukcesu Koledze Jakubowi Marjańskiemu, który z zalogantem Arturem Burdziejem zdobył Mistrzostwo Polski Załóg Dwuosobowych na jachcie "Busy Lizzy". Regaty zakończyły sie morskim, długim przeszło 200 milowym wyścigiem w niedzielę 11 sierpnia 20198 roku.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-08-12   Zdjęcia z imprezy Dacron70 2019 są już dostępne.
     

Fotorelacja w naszej galerii http://www.akm.gda.pl/index.php?cat=galeria2019

informację dodał: Administrator
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: ul. Stogi 18, 80-642, Gdańsk - Górki Zachodnie, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl