AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
158257 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u

Wspierają nas:

Żaglownia Bryt Sails.
Sklep Wind.


Regaty Dacron70 za:
51 dni i 2 godz.
 Lista pięciu ostatnio opublikowanych ogłoszeń AKM
   

2019-06-18   Chrzest Julii Krzystowskiej
     

Załoga "Favority" Paulina i Juliusz Krzystowscy zapraszają wszystkich Członków, Rezydentów i Sympatyków Klubu na chrzest córki Julii Krzystowskiej. Uroczystość odbędzie się na jachcie "Favorita" w dniu 6 lipca o godzinie 10.00. Poprowadzi ją kol. Krzysztof z "Jasnej Ciasnej". Po uroczystości rodzina Krzystwskich zaprasza na spotkanie przy ognisku i grillu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-06-17   Noc świętojańska
     

Bosman z "grupą wsparcia" zaprasza Członków Klubu, Rezydentów i Symaptyków na spotkanie nocy świętojańskiej w sobotę 22 czerwca o godzinie 19.00. Uczestnicy proszeni o zabranie na spotkanie instrumentów muzycznych, dobrego humoru i zestawu kolacyjnego.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-05-31   Sukcesy Regatowe Piotra Adamowicza
     

Dopiero sezon regatowy się, a już gratulujemy koledze Piotrowi Adamowiczowi na jachcie Neoprofil dwóch zwycięstw. Pierwszego miejsca w klasie T2 w czasie Pucharu PPJK w Mrągowie, oraz zwycięstwa w klasie ORC1 w czasie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Piotr Adamowicz wygrał w tych regatach również nagrodę specjalną za największa liczbę wygranych wyścigów w klasie ORC. 

Tutaj pełne wyniki: http://www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl/aktualnosci/Wyniki-Zeglarskiego-Pucharu-Trojmiasta-2019----.html

informację dodał: Kuba Marjański

2019-05-22   Dzień Dziecka
     

W sobotę 18 maja podniesiono banderę i oficjalnie otworzyliśmy sezon nawigacyjny 2019. Niestety poraz pierwszy nie odbyły sie tradycyjne regaty otwarcia sezonu - powodem była mgła i Kapitanat Portu praktycznie zablokował wyjścia jachtów z Górek Zachodnich i z Gdańska dopuszczając do ruchu jedynie jednostki posiadające radary. Po podniesieniu bandery spotkaliśmy się na grillu i ognisku. Szczególnie cieszy nas, że oprócz Czlonków Klubu w uroczystościach biorą udział Rezydenci. Następne spotkanie to doroczny Dzień Dziecka organizowany w dniu 08 czerwca przez Leszka Horzelę. Leszek apeluje i prosi o zgłoszenie do udziału 3 - 4 jachtów, które zapewnią dzieciakom krótki rejs na Rozlewisko lub Zatokę (zależnie od pogody). Armatorzy proszeni są o zgłoszanie udziału do organizatora lub pozostawienie informacji u Bosmana. Zapraszamy na 08 czerwca.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-05-16   Zawiadomienie o regatach otwarcia sezonu 2019
     

Organizatorem regar jest AKM.

Miejsce regat: Rozlewisko Wisły Śmiałej i Zatoka Gdańska

Termin regat: 18 maj 2019

Zgłoszenia: W dniu regat na przystani klubowej do godziny 10.30.

Formuła regat: Klasyfikacja na bezwzględnie najszybszy jacht na mecie i na najszybszy jacht po przeliczeniu wg uznaniowego KWR (większość jachtow nie posiada świadectw pomiarowych wg ORC)

Odprawa sterników: na przystani klubowej o godzinie 10.45. Instrukcja żeglugi będzie wydana na odprawie sterników.

Trasa regat: jeden bieg rozlewiskowo - zatokowy na trasie minimum 6 nm.

Zakończenie regat i ogłoszenie wyników na otwarciu sezonu o godzinie 16.00.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-05-14   Regaty WarmUpDouble 2019
     

Gratulujemy załodze jachtu "Bussy Lizzy" kol. Kubie Marjańskiemu i kol. Mackowi Chatłasowi zwycięstwa w zakończonych 12 maja regatach załóg dwuosobowych. Regaty rozegrano w formule ORC na prawie 100 milowej trasie. Współzawodniczyło osiem załóg. Były to pierwsze regaty z cyklu siedmiu regat Off-Short Racing dla załóg dwuosobowych. Następne regaty tego cyklu w połowie czerwca na najdłuższej 400 milowej trasie. Trzymamy kciuki.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-05-12   Gala banderowa na "Favoricie"
     

Od wczoraj załoga "Favority" powiększyła się o nową załogantkę o imieniu Julia. Kapitanowi i Załodze życzymy wszelkiej pomyślności i szczęścia. Załogantka i Mama czują się dobrze.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-05-07   Nasz kolega klubowy Bogdan Mikołajczyk odszedł na wieczną wachtę.
     

5 maja odszedł na wieczną wachtę nasz kolega klubowy Bogdan Mikołajczyk armator jachtu "Sajno". Uroczystości załobne  rozpoczną się 9 maja o godz. 11:00 Mszą Świętą w kościele p. w. Neipokalanego Serca Maryi w Gdyni przy ul. Makuszyńskiego 2. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się na cmentarzu Łostowickim o godz. 13:00.

informację dodał: Administrator

2019-05-02   Otwarcie sezonu
     

Zapraszamy Członków Klubu, Rezydentów i Sympatyków na otwarcie sezonu nawigacyjnego 2019 połączone z podniesieniem bandery. Otwarcie sezonu 18 maja o godzinie 16.00 na przystani klubowej. Tradycyjne regaty klubowe otwarcia sezonu od godziny 10.00. Regulamin regat i instrukcja żeglugi będzie ogłoszona na stronie klubowej po 14 maja 2019. Po otwarciu sezonu spotkanie przy ognisku i grillu. Serdecznie zapraszam w imieniu Zarządu Klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-04-25   Wodowanie
     

Wodowanie jednostek rozpoczynamy 27 kwietnia od godziny 07.00. W sobotę schodzą jachty stacjonujące na terenach  zielonych. Przypuszczalnie mozliwe będzie wodowanie kilku jednostek z płyty betonowej (Ichtiander, Tensor, Procjon, Capella Ewis) w zależności od sprawnego wodowania poprzednich jednostek.

W niedzielę 28 prace dźwigowe rozpoczynamy o 07.30.

Zwracamy uwagę członkom Klubu i Rezydentom na konieczność uregulowania zaległych opłat za postój jendnostek. Wykaz sald poszczególnych jachtów dostępny u bosmana. W trakcie wodowania na przystani będzie obecna pani Ewa Pacuk księgowa klubu, która będzie zbierała opłaty. Przygotowane również będą umowy dla  Czlonków i Rezydentów. W szczególnie drastycznych przypadkach zalegania z opłatami należy się liczyć z możliwością odmowy wodowania jachtu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-04-20   Świątecznie
     

Życzymy Członkom i Rezydentom spokojnych, pogodnych i wesołych świąt Wielkanocnych. Spotykamy się w sobotę na wodowaniu. Tradycyjnie zaczynamy od terenów zielonych i może sie uda kilka jachtów z betonowej płyty. Do zobaczenia.

Zarząd

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-04-11   Msza Św. za Teresę Rutkowską-Packa
     

Chcieliśmy poinformować, że 15.04.2019 w Kościele Morskim w Nowym Porcie o godzinie 18:30 odbędzie się Msza Św. w intencji naszej koleżanki śp. Teresy Rutkowskiej-Packa.  

informację dodał: Kuba Marjański

2019-03-24   Terminy wodowań
     

Zarząd Klubu informuje, że wodowanie jednostek odbędzie się w dniach 27 i 28 kwietnia. Kolejność wodowania i godzina rozpoczęcia pracy dźwigu zostaną podane przed terminem wodowania. Plan postoju jednostek na wodzie będzie opublikowany w kwietniu po rozpatrzeniu wszystkich zgloszonych do postoju jednostek rezydenckich. Przypominamy o regularnym wpłacaniu opłat portowych i przystaniowych.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-03-08   Opłaty przystaniowe
     

W Strefie Klubowicza w zakładce "Komunikaty" podana jest aktualna tabela opłat przystaniowych dla Członków Klubu z ważnościa od 01 marca 2019. Ewentualme uwagi prosimy kierować do członków zarządu Klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-03-07   Prace niwelacyjne
     

W poniedziałek 11 marca planujemy wysianie trawy na terenach przy bramie wjazdowej. Uprzejmie prosimy o pomoc przy przygotowaniu terenu. Szczegóły w Strefie Klubowicza. Dodatkowo informujemy, że sukcesywnie montujemy Y-bomy. stąd prośba do Członków Klubu i Rezydentów o pomoc przy tych operacjach. Prosimy o kontaktowanie się z Bosmanem Klubu lub kol. Jasińskim.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-02-11   Zmiana opłat za postój jachtu
     

Zarząd Klubu informuje Rezydentów Klubu, że z dniem 01 maja 2019 roku ulega zmianie podstawa naliczeń za postó jednostki na terenie przystani klubowej z kwoty 35.00 PLN/ m na 40,00 PLN/m. System naliczeń pozostaje bez zmiany.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-02-08   Walne Zebranie Sprawozdawcze
     

Zarząd Klubu informuje, że doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze zostaje zwołane w dniu 23 lutego 2019 roku. Zebranie odbedzie się w sali Narodowego Centrum Żeglarskiego, w I terminie o godzinie 10.30 w II terminie o godzinie 11.00. Materiały sprawozdawcze będą sukcesywnie publikowane w Strefie Klubowicza. Zebranie będzie między innymi poświęcone zagadnieniom zwiążanym z planowaną modernizacją Klubu, dofinanasowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach działania programu 8.4 RPO "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej"

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-01-16   Odwołanie spotkania noworocznego
     

Z uwagi na ogłoszoną w Gdańsku, do soboty 19 stycznia włącznie, żałobę  po tragicznej śmierci Prezydenta Miasta Pawła Adamowicza odwołujemy nasze spotkanie noworoczne. Łączymy się w bólu z bliskimi i przyjaciółmi Prezydenta, ze wszystkimi mieszkańcami Gdańska pogrążonymi w żałobie po tej bezsensownej śmierci. Przychodzą na myśl obraz Goyi "Gdy rozum śpi, budzą się demony" i demony Dostojewskiego pomiędzy zbrodnią i karą.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-01-11   Spotkanie noworoczne
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków, Rezydentów i Sympatyków z rodzinami na spotkanie noworoczne. Potwierdzamy termin: 18 stycznia (piątek) od godz. 18.00 w restauracji w Parku Oliwskim. Koszt od osoby 60,00 PLN. Liczymy na dużą frekwencję. Mamy nadzieję na miłą atmosferę i ciekawe dyskusje przed Walnym Zebraniem, które planujemy nie typowo na drugą połowę lutego. Do zobaczenia.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-01-06   Spotkanie noworoczne
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków, Rezydentów i Sympatyków na noworoczne spotkanie w dniu 18 stycznia (piątek). Miejsce spotkania jak co roku restauracja w Parku Oliwskim. Proponowana godzina rozpoczęcia spotkania 18.00. Dalsze szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-12-28   "Favorita" podtrzymuje tradycję
     

"Favorita" wpisała się w szereg jachtów klubowych kojarzących klubowe małżeństwa. Z przyjemnością informujemy, że nasz Kolega klubowy, armator "Favority" Juliusz Krzystowski zawarł związek małżeński ze stałą załogą "Favority" -  panią Pauliną Marchlewicz. Nowożeńcom życzymy wszelkiej pomyślności, ciekawych rejsów, sukcesów w klubowych regatach i długich lat życia.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-12-24   Życzenia Świąteczne
     

Z końcem 2018 roku składamy Koleżankom i Kolegom oraz sympatykom Klubu najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne. W 2019 roku życzymy nowych, pięknych, bezpiecznych i dalekich rejsów oraz miłych spotkań towarzyskich tak na dalekich akwenach jak i na klubowej przystani. Pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.

Zarząd Klubu

informację dodał: Administrator

2018-12-08   Ostrzeżenie
     

W ostatnim czasie miały miejsce kradzieże silników przyczepnych i włamania do kontanerów na sąsiadującym z nami terenie COSA AZS. Prosimy Członków Klubu i Rezydentów o zabezpieczenie silników przyczepnych składowanych na jednostkach oraz częste kontrole zabezpieczenia jachtów stacjonujących na przystani. Prosimy zwracać uwagę na nieznajome osoby przebywające na przystani. W przypadkach wątpliwych zawiadamiać bosmana, Straż Graniczną lub posterunek policji na Stogach ul. Ugory 6 - tel 58 321 66 22.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-12-06   Uzgodnienia techniczne
     

Zarząd Klubu informuje Członków Klubu i Rezydentów, że z dniem 05 grudnia 2018 za wszelkie uzgodnienia techniczne, dotyczące zmian infrastruktury przystani, należy uzgadniać z kol. Wiesławem Jasińskim, który przejął obowiązki naszego zmarłego kolegi Adama Kulczyckiego. Z dniem 5 grudnia 2018 kol. Wiesław Jasiński został dokooptowany do składu Zarządu Klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-11-20   Demontaż Y-bomów z pomostów "B" i "C"
     

Remont pomostu "A" został w dniu 20 listopada zakończony. Umożliwia to dostęp do pomostów "B" i "C". W tej sytuacji zapraszamy członków Klubu i rezydentów w sobotę 24 listopada do demontażu Y-bomów zwłaszcza  z pomostu "B". Prosimy również właścicieli Y-bomów do kontroli konstrukcji zamocowania elementów wypornościowych Y-bomów z uwagi na zatopienie jednego z Y-bomów po wschodniej stronie pomostu "B" (prawdopodbnie z powodu utraty szczelności lub oderwania elementów wypornosciowych) oraz poważnego uszkodzenia zamocowania pływaka (beczki) na jednym z krótkich Y-bomów po zachodniej stronie pomostu "B". Operacje demontazu Y-bomów rozpoczniemy od godziny 10.00.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-11-14   Pamięci Adama Kulczyckiego
     

Na wieczna wachtę nagle odszedł nasz Kolega klubowy Adam Kulczycki. Tracimy nietylko Kolegę klubowego, ale również aktywnego członka kilku Zarządów Klubu, inicjatora wielu usprawnień technicznych na przystani, wspólopiekuna jachtu "Robin". Był jednym z Kolegów o największym stażu klubowym - członkiem Klubu z kilkoma przerwami od lat 50-tych XX wieku. Dla wielu z nas pamiętnym Adasiem z motorówki "Kalmar". Będzie nam bardzo Ciebie brakowało.

Uroczystosci pogrzebowe rozpocznie w dniu 17 listopada o godzinie 11.00 msza w Kościele Św. Jerzego przy ulicy Monte Casino. O godzinie 12.00 początek ceremonii pogrzebowej w Kaplicy Cmentarza Katolickiego w Sopocie.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-11-05   Remont pomostu "A"
     

Zarząd Klubu informuje, że rozpoczął sie remont pomostu "A" na długości około 35 metrów licząc od nabrzeża oczepowego. W tej sytuacji demontowanie Y-bomów na pomostach "B" i "C" jest przesunięte na ostatnią dekadę listopada. Zapraszamy natomiast na demontaż klubowych Y-bomów (skośnych i na pomoście "E") na najbliższą sobotę i niedzielę.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-11-02   Zaproszenie na doroczne spotkanie "Żeglarskie dziady"
     

Zarząd Klubu zaprasza członków, rezydentów i symaptyków na doroczne klubowe spotkanie zaduszkowe  "Dziady", Tak jak poprzednio spotykamy się w w restauracji w Parku Oliwskim w dniu 16 listopada o godzinie 18.00. Opłata 60.00 PLN od osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy do 14 listopada potwierdzić udział w spotkaniu u kol. kol.: Wacława Liskiewicza, Wiesława Jasińskiego lub zostawić informację u Bosmana lub p. Ewy Pacuk (księgowa).

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-10-31   Praca bosmana na przystani
     

Zarząd Klubu informuje, że bosman na przystani będzie codziennie od 09.00 do 15.00 do dnia 18 listopada 2018. Od 19 listopada do końca roku bosman będzie na przystani we wtorki i piątki od godziny 10.00 do 13.00.

Jednocześnie informujemy, że brama przystani po godzinach pracy bosmana będzie zamykana na kłódkę.

Instalacja wodno-kanalizacyjna zostanie odcięta po 18 listopada lub w wcześniej w przypadku przewidywanych mrozów.

Śmieci będą odbierane do 15 listopada, po tym terminie prosimy nie zostawiać śmieci i odpadów na terenie przystani.

Prosimy o przestrzeganie powyższych ustaleń.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-10-25   Plan postoju zima 2018 - poprawka na 27 października
     

Plan postoju zima 2018 - poprawka na 27 października [link].

informację dodał: Administrator

2018-10-23   Spotkanie zaduszkowe
     

Komandor Klubu zaprasza Członków i Rezydentów Klubu na spotkanie w dniu 2 listopada 2018 o godz. 12.00 na terenie przystani klubowej w celu zapalenia zniczy przy tablicy pamiątkowej "Tym co na morzu". Po spotkaniu możemy pojechać na teren Twierdzy Wisłoujście pod pomnik poświęcony żeglarzom z "Pośwista".

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-10-23   Wystawianie jachtów 27 października
     

Zarząd Klubu przypomina, że w dniu 27 paźzirnika od godziny 07.30 odbędzie sie ostatni etap wystawiania jachtów na sezon zimowy. Kolejność operacji zgodnie z planem postoju. Operacje z motorówkami na przyczepach podłodziowych należy uzgadniac z bosmanem przystani. Samochody należy parkować w bezpośrednim sąsiedztwie bramy wjazdowej z uwagi na operacje dźwigowe z jachtem "Klif", który opuszcza teren przystani na przyczepie niskopodwoziowej (konieczne pole manewrowe).

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-10-18   Regaty o Butelkę rumu Komandora
     

Wyniki „Jesiennych regat na zamknięcie sezonu 2018 o Puchar Komandora Klubu i Butelkę Rumu”

Regaty odbyły się w trzech konkurencjach:

  • W konkurencji KWRU (KWR uznaniowe) o butelkę likieru

  • W konkurencji Open o butelkę rumu

  • W Konkurencji KRWU klubowej o Puchar

Regaty odbywały się na Zatoce Gdańskiej przy południowym wietrze. Dodatkową atrakcją był start z wiatrem. Do przeliczenia zastosowano regułę KWRU. W przypadku gdy jacht nie był pomierzony w formule KWR stosowano przelicznik uznaniowy z danych jachtów podobnych.

Do regat zgłosiły się załogi 20 jachtów. Sklasyfikowano jachtów 16.

KlasyfikacjaOpen” - najszybszy na mecie - Duży Ptak – nagroda Butelka Rumu

Klasyfikacja po przeliczeniu KWR - Czarodziejka – nagroda „Butelka Likieru”

Klasyfikacja po przeliczeniu załogi Klubowe - Rioja – Puchar przechodni Komandora Klubu

Wręczenie nagród odbyło się na uroczystości opuszczenia bandery w czasie zamknięcia sezonu nawigacyjnego 2018. 

Z regat wycofały się lub nie zostały sklasyfikowane jachty: Bosta, Neoprofil, Elesaar i Finn POL 270.

Pełna klasyfikacja na naszej stronie w WYNIKI REGAT 2018.

informację dodał: Administrator

2018-10-16   Plan postoju zima 2018
     

Poniżej znajdują się plany postojowe jachtów:

  1. Beton - plan postoju jesien 2018-1
  2. Trawa piersza połowa od bosmanki do jeziorka - plan postoju jesien 2018-2
  3. Trawa druga połowa od bosmanki do jeziorka - plan postoju jesien 2018-3
informację dodał: Administrator

2018-10-10   Zamknięcie sezonu 2018
     

Zarząd Klubu zaprasza członków Klubu, byłych członkow Klubu, rezydentów i sympatyków Klubu na uroczystość zamknięcia sezonu nawigacyjnego 2018. Urpczystość zamknięcia sezonu wraz z opuszczeniem bandery odbędzie się na przystani Klubowej w dniu 13 października (sobota) o godzinie 16.30. Do południa rozegrane zostaną doroczne Regaty Zamknięcia Sezonu o butelkę rumu Komandora Klubu. Odprawa sterników o godz. 09.45. Start do regat o godz. 11.00. Instrukcja zeglugi i regulamin regat rozdany będzie na odprawie sterników. Zaplanowany jest jeden bieg na wodach Zatoki Gdańskiej. Dla jachtów klubowych dodatkową nagrodą jest przechodni Puchar Regat Zamkniecia Sezonu, ktorego autorem jest kol Piotr Wajcht. W ubiegłorocznych regatach zdobywcą pucharu był kol. Krzysztof Paul na jachcie "Duży Ptak".

Po opuszczeniu bandery zapraszamy na spotkanie przy grillu i ognisku.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-10-10   Opłaty portowe
     

Zarząd Klubu przypomina właścicielom/armatorom jachtów i motorówek satcjonujących na przystani klubowej o koniecznosci uregulowania zaległych opłat portowych do 20 października. Nieuregulowanie opłat skutkować będzie wypowiedzeniem umowy i brakiem zgody na postój jednostki na lądzie w okresie zimowym. Jednoczesnie pzrypominamy, że do czasu podpisania umowy postój jednostki na przystani traktowany jest jako postój gościnny. Każdorazowy bezumowny postój jednostki na wodzie lub na przyczepie na lądzie musi być zgłaszany do bosmana Klubu. Salda poszczególnych jednostek są dostępne u Księgowej Klubu, a od przyszłego tygodnia również u bosmana przystani.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-10-01   Rezygnacja kol. Cezarego Szymanka z aktywnej działalności w Klubie.
     

Gdańsk 25.09.2018

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o rezygnacji kol. Cezarego Szymanka z aktywnej działalności w Klubie.

Od kilkudziesięciu lat kol. Szymanek był aktywnym działaczem Akademickiego Klubu Morskiego. Początkowo, w okresie studiów na Politechnice Gdańskiej, działał w pionie technicznym Klubu, czego ukoronowaniem był pomysł, nadzór i budowa w warsztacie klubowym jachtu „Mieszko”. Budowa została zakończona w roku 1966.

Po okresie bardzo zróżnicowanej działalności zawodowej (pływanie we flocie na stanowisku pierwszego mechanika, praca w instytucjach klasyfikacyjnych (w tym w IMO), prowadzenie zaplecza technicznego stacji pilotów w Gdańsku) przyszła kolej na aktywność klubową.

Kol. Szymanek był wieloletnim szefem Komisji Rewizyjnej Klubu, skutecznie kontrolując działalność finansową i merytoryczną Klubu oraz tropiąc nieprawidłowości, jakie mogły i wydarzyły się w ostatnich latach w Klubie.

Za lata twórczej pracy na rzecz Klubu składamy w imieniu członków Klubu serdeczne podziękowania.

Życzymy zdrowia i wytrwałości w dalszym życiu i mamy nadzieje na merytoryczne wsparcie gdy zajdzie taka potrzeba.

 

Zarząd Klubu i Komisja Rewizyjna

informację dodał: Administrator

2018-09-29   Medale za zasługi dla sportu gdańskiego
     

W dniu 29 września 2018 w hali Ergo Arena w Gdańsku odbyła się uroczystość "100 Medali na 100 lat Niepodległości". Medalami "Za zasługi dla gdańskiego sportu - "Nec Temere Nec Timide"" (dewiza z Herbu Wielkiego Miasta Gdańska - "Ani zuchwale, ani bojaźliwie") wyróżniono 100 sportowców, trenerów, działaczy i dziennikarzy sportowych szczególnie zasłużonych dla sportu gdańskiego. Spośród członków naszego Klubu wyróżniono: kpt. Krystynę Chojnowską - Liskiewicz oraz pośmiertnie kpt. Aleksandra Bereśniewicza (również za zasługi jako trenera AZS-owskich drużyn piłki ręcznej) oraz Krzysztofa Zawalskiego, który na przełomie lat 70-tych i 80-tych reprezentował Klub w klasie "Tornado". Wyróżnionym i ich rodzinom składamy gratulacje.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-09-23   Zamknięcie sezonu
     

Zarząd Klubu zaprasza na zamknięcie sezonu naigacyjnego 2018 na przystań klubową w dniu 13 października 2018 o ogodz. 15.00. W tym samym dniu doroczne regaty "O Butelkę Rumu Komadora Klubu". Start do regat o godz. 11.00. Instrukjca żeglugi będzie podana w przeddzień startu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2018-09-20   Regaty o Butelkę rumu Komandora
     

Zapraszamy serdecznie na kolejne niebanalne regaty w AKM.

Już w najbliższą sobotę rozegramy regaty "Rumu i piwa".

Rozegrane będą dwa biegi które zostaną przeliczone wg NHC o Butelkę rumu Komandora.
Drugi bieg dodatkowo klasyfikowany jest w cyklu 6 Piw zaprzyjaźnionego Jachtklubu Stoczni Gdańskiej.

Start pierwszego biegu o 1100
Drugi bieg o 1300

Dokładna trasa zostanie podana na odprawie o 1000, przy bosmanacie w AKM

Zapraszamy!

Link do zawiadomienia

informację dodał: Administrator
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: ul. Stogi 18, 80-642, Gdańsk - Górki Zachodnie, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl