AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
222096 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u

Wspierają nas:

Żaglownia Bryt Sails.
Sklep Wind.
Wydawnictwo MARPRESS.

 Lista opublikowanych ogłoszeń AKM w roku bieżącym
   

2020-09-18   Bitwa o Gotland
     

Mamy dobre wiadomości po "BItwie o Gotland". Najszybszym jachtem na mecie był Piotr "Peti" Falk na BluesinA-nie,  a regaty w formule ORC wygrał "Kuba" Marjański na "Busy Lizzy". Naszym Kolegom Klubowym gratulujemy sukcesu i zapraszamy na "Dacron 70" w najbliższy weekend.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-09-14   Dacron 70 - edycja 2020
     

Regaty towarzyszące imprezie Dacron 70 - 2020 o Błękitną Wstęgę AKM

19 – 20 września 2020

Dla uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z: Wiesław Jasiński 501135279

informację dodał: Administrator

2020-09-11   Zakaz ruchu jednostek na akwenie Wisły Śmiałej
     

Urząd Morski informuje o całkowitym zakazie ruchu jednostek na akwenie Rozlewiska Wisły Śmiałej i wyjściu z Gorek Zachodnich w dniach 14 i 15 września w godzinach 08.00 - 15.00 z uwagi na likwidację dwóch znalezionych min.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-08-29   Piotr Adamowicz
     

Piotr Adamowicz do swojej kolekcji tytułów mistrzowskich dołozył tytuł Mistrza Polski w klasie T. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-08-19   Żegnamy Andrzeja Krzystowskiego
     

Z głębokim żalem informujemy, że nasz dlugoletni Rezydent i przyjaciel Klubu Andrzej Krzystowski odszedł na wieczną wachtę. Kolegom klubowym synom p. Andrzeja Juliuszowi i Jackowi oraz Ich rodzinom skladamy kondolencje. Pogrzeb odbędzie sie w Lublewie w poniedziałek 24 sierpnia. Msza o godzinie 12.00 w kościele parafialnym pw.NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie - po mszy pgrzeb na cmentarzu parafialnym..

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-07-21   Mistrzostwa Polski ORC Samotników
     

Gratulujemy kol. "Kubie" Marjańskiemu tytułu Mistrza Polski ORC Samotników 2020. Tytuł zdobył bezapelacyjnie wygrywając wszystkie cztery biegi. Czwarte miejsce zajął kol. Tomasz Konnak, a szósty był kol. Robert Napiórkowski. Dodatkowo kol. Konnak zdobył nagropde Krysztalowy Spinaker dla najlepszego jachtu z dodatkowym żaglem. Kolegom startującym w regatach skladamy gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-07-21   Regaty Dacron
     

Informujemy, że termin rozegrania regat "Dacron 70" został przesuniety na jesień 2020. O nowym terminie poinformujemy do końca sierpnia.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-07-05   Identyfikatory
     

Walne Zebranie z uwagi na rosnąca ilość samochodów parkujących na terenie przystani podjęło uchwałę o wprowadzeniu identyfikatorów. Na każdą jednostkę armatorów cumujących na przystani klubowej i mających aktualną umowę na postój jednostki przysluguje jeden identyfokator zwalnaijący parkujący samochód od opłaty. Pozostałe samochody gości armatorów lub rodzin zobowiązane będą do wniesienia opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem. Parkowanie samochodu nie posiadającego identyfikatora należy zgłosić po przyjeździe bosmanowi klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-07-02   Władze Klubu
     

W dniu 27 czerwca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. W składzie Zarządu Klubu zmieniła się tylko jedna osoba - w miejsce kol Leszka Horzeli wszedł do Zarządu kol. Jan Kłosowski. Zarząd składa podziekowanie za dotychczasową pracę kol. Leszkowi Horzeli i ma nadzieję, że dalej będzie współpracował przy spotkaniach i utrzymaniu "płaskowyżu". Pozostałe władze Klubu tj. Komisja Rewizyjna i Sąd Koleżeński nie zmieniły swoich składów.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-07-02   Remonty jachtów na wodzie
     

Remonty jachtów stacjonujących na wodzie muszą być zgłaszane do bosmana, ktory wyznaczy stanowisko postojowe. Nie można prowadzić remontów w stanowiskach w Y-bomach.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-06-23   Organizacja Walnego
     

Proponujemy w celu skrócenia czasu Walnego Zebrania,  aby Członkowie Klubu zapoznali się z materiałami sprawozdawczymi (Strefa Klubowicza), co pozwoli zgłaszac zapytania, zastrzeżenia lub dodatkowe wnioski do tych materiałów bez koniecznosci prezentowania materiałów na zebraniu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-06-18   Walne Zebranie
     

Zarząd informuje, że Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze zostało zwołane na 27 czerwca w I terminie o godz. 09.00 w II termnie o godz. 09.30. Zebranie odbędzie sie w sali 207-209 na II pietrze w NCŻ-cie. Przepraszamy za opóźnienia, ale wynikają one z konieczności ustaleń formalnych i technicznych warunków wynikających z obowiązujacych rozporządzeń dotyczących pandemii. Na zebraniu obowiązują wymogi bezpieczeństwa . Sala będzie powiększona, tak aby zachować bezpieczne odstępy między uczestnikami. Jeżeli nie będzie to możliwe obowiązują maseczki. Przy wejściu na teren NCŻ obowiązują specjalne przepisy sanitarne - zgłoszenie do bosmana, oświadczenie o braku kontaktu z Covi-19, maseczka, dezynfekcja rąk.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-06-11   Regaty otwarcia sezonu
     

Regaty Otwarcia Sezonu 2020

Instrukcja żeglugi

Regaty rozgrywane są w konkurencjach

 • Najszybszy jacht na mecie  
 • Najszybszy jacht klubowy na mecie po przeliczeniu KWR (obowiązuje KWR uznaniowy

Trasa regat

Do pobrania w Bosmanacie Klubu w dniu regat. Pobranie druku równoznaczne z zapisem do startu w regatach.

Linia startu

 

Linia startu będzie wyznaczona przez statek komisji regatowej („Pipin”) i zieloną pławę toru wodnego na Rozlewisku Wisły. Start odbędzie się kursem na wiatr. Start jest wspólny dla wszystkich uczestników regat.

 

Sygnały startowe

                              Ostrzegawczy                  Przygotowawczy             Startowy

Czas (LMT)                    10.30                     10.35                     10.40

Sygnał dźwiękowy          dwa długie           jeden długi                      jeden długi

Czas ostrzegawczy jest liczony od drugiego sygnału.

Start przedwczesny

Taki start będzie sygnalizowany sygnałem dźwiękowym. Jacht popełniający falstart nie będzie wywoływany. Każdy jacht powinien winien zorientować się czy to jego dotyczy falstart i postąpić zgodnie z przepisami (ustąpienie drogi startującym jachtom, okrążenie znaku startowego i ponowne przekroczenie linii startu).

Linia mety

Ustawiona pomiędzy końcem pomostu klubowego „A”  (z napisem AKM) a wystawioną pławą. Linię mety należy przechodzić kursem od ostatniego znaku kursowego.

 

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-06-11   Walne Zebranie
     

Informacje o terminie Walnego Zebrania i materiały sprawozdawcze są dostępne w Strefie Klubowicza.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-06-02   Otwarcie sezonu
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków Klubu, Rezydentów i Sympatyków Klubu na otwarcie sezonu nawigacyjnego 2020 w dniu 14 czerwca o godz. 16.00. W godzinach przed południowych odbędą się doroczne regaty otwarcia sezonu. Szczególy dotyczące regat podamy na stronie klubowej w tygodniu poprzedzającym otwarcie sezonu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-05-17   Zdjęcia z wodowania już w galerii.
     

Zapraszamy do naszej galerii.

informację dodał: Administrator

2020-05-14   Plan postoju lato 2020
     
 1. Pomosty A,B,C
 2. Beton + początek trawy.
 3. Trawa do jeziorka.
 4. Pomosty D i E.
informację dodał: Administrator

2020-05-12   Organizacja wodowania w dniach 16 i 17 maja 2020
     
 • Wodowanie koordynuje kol. Kazimierz Koterwa zgodnie z planem.

 • Pod dźwigowym jest Bosman Klubu.

 • Pasy do wodowania obsługuje zespół 4 osób wraz armatorem jachtu. Zespoły są uzgadniane w porozumieniu z Bosmanem Klubu.

 • Koledzy obsługujący pasy ubrani są w żółte kamizelki sygnałowe.

 • W polu pracy dźwigu znajdują się tylko osoby oznaczone kamizelkami i armator jachtu. Pozostałe osoby proszone są o przebywanie w obrębie swoich jednostek.

 • Po zwodowaniu armator odprowadza jacht na miejsce postoju, zgodne z „Planem cumowania 2020” i pozostaje na jachcie lub opuszcza przystań.

 • Armatorzy z obszaru Trójmiasta proszeni są o przybywanie na teren przystani zgodnie z harmonogramem godzinnym wodowania - obowiązuje zasad – maksimum 2 osoby na jacht.

 • Osoby towarzyszące mogą przebywać tylko na jachcie po jego zwodowaniu.

 • Armatorzy planowani do wodowania w niedzielę 17 maja proszeni są o nie przebywanie na przystani w dniu 16 maja.

 • Samochody w dniu 16 maja parkują na oznaczonych taśmami terenach zielonych przy bramie Klubu i częściowo w pobliżu pochylni, w taki sposób aby nie utrudniać manewrowanie dźwigiem. W przypadku braku miejsca prosimy parkować na ulicy Stogi lub na terenie COSA AZS.

 • W czasie przebywania na terenie przystani wszystkich obowiązują maseczki lub przyłbice oraz rękawice ochronne ( pamiętajmy, że maseczki mają chronić nie nas ale Kolegów).

 • Opłaty za dźwig przyjmuje pani Ewa w biurze Klubu. Można przedpłacać u bosmana Klubu.

informację dodał: Administrator

2020-05-10   Kondolencje
     

Naszemu Koledze Klubowemu Wieśkowi Jasińskiemu składamy kondolencje z powodu śmierci żony.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-05-04   Plan wodowania 2020
     

Poniżej lista dokumentów z planem wodowania:

 1. Harmonogram wodowania.
 2. Rostawienia dzwigu 1 i 2.
 3. Rostawienia dzwigu 3 i 4.
 4. Rostawienia dzwigu 5.
 5. Rostawienia dzwigu 6.
 6. Rostawienia dzwigu 7.
informację dodał: Administrator

2020-05-02   Ograniczenie ilości osób
     

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych i ograniczenie ilości osob wizytujących przystań do niezbędnego minimum (zwłaszcza nie przyprowadzanie całych rodzin z dziećmi) - w trakcie wspólnych działań (wodowanie) obowiązuje zasad jedna osoba na jacht. Prosimy pamietać, że jeżeli wystapiłoby zakażenie na terenie klubu to wszyscy przebywajacy w tym czasie / dniu na przystani będą poddani kwarantannie. Liczymy na zrozumienie i zdyscyplinowanie armatorów.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-05-01   Plany
     

"Plan wodowania" i "Plan postoju na wodzie 2020" będą opublikowane po 4 maja 2020. Bedą rownież wywieszone na tablicy ogłoszeń przy bosmanacie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-05-01   Regulamin Wodowania
     

REGULAMIN WODOWANIA AKM – 2020

 • Regulamin oparty jest zasadach działania w okresie pandemii określonych w Rozporządzeniach Prezesa Rady Ministrów i wytycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki
 • Kolejność wodowania określa „Plan wodowania 2020” stanowiący załącznik do niniejszego Regulaminu.
 • Plan wodowania określa przybliżoną godzinę i jachty, które będą wodowane w tym czasie.
 • W określonym dniu/godzinie wodowania w obrębie pracy dźwigu mogą przebywać jedynie armatorzy, których jachty będą wodowane. Przewiduje się czas wodowania jednego jachtu od 15 do 20 minut. Maksymalna ilość osób współpracujących to 6 osób. Armatorzy współdziałają przy operacjach dźwigowych.
 • Na każdym z tych jachtów może przebywać tylko jedna osoba. Zaleca się aby armatorzy przybywali na przystań w określonych godzinach jak również nie przyjeżdżali armatorzy, którzy nie będą wodowani w określonym dniu.
 • Po zwodowaniu i odprowadzeniu jachtu na miejsce, określone  w „Planie postoju 2020”, armator może pozostać na jachcie, aż do momentu zakończenia operacji dźwigowych zaplanowanych na ten dzień.
 • Osoby przebywające na przystani muszą przestrzegać przepisów bezpieczeństwa określonych w Rozporządzeniach Prezesa RM. Obowiązują maseczki i rękawice ochronne.
 • Operacje dźwigowe prowadzi Bosman Klubu lub przedstawiciel Zarządu /Komisji Rewizyjnej. Bosman pobiera opłaty za operacje dźwigowe.
 • Jachty, które pozostają na lądzie w sezonie nawigacyjnym 2020 zostaną przestawione według „Planu postoju 2020”. Zryczałtowany koszt operacji dźwigowej obciąży armatora jednostki.
 • Przy braku miejsc na przystani na parkowanie samochodów prosimy parkować na ulicy Stogi – dotyczy armatorów wodowanych w pierwszym dniu.
 • Niestosowanie się do postanowień Regulaminu skutkuje nie zwodowaniem jachtu.
 • Z uwagi na dobro wspólne i sprawne przeprowadzenie operacji prosimy o zdyscyplinowanie i stosowanie się do postanowień Regulaminu.
informację dodał: Administrator

2020-04-27   Termin wodowania
     

Zarząd Klubu innformuje, że w związku planowanym zniesieniem części ograniczeń dotyczących działania obiektów sportowych i rekreacyjnych wodowanie odbędzie się w dniach 16 i 17 maja. Z uwagi na dalej obowiązujące ograniczenia w dniach wodowania na przystani będzie obowiązywał "Regulamin wodowania 2020" precyzujący szczegółowo organizację wodowania i rodzaj zabezpieczeń. "Regulamin" zostanie ogłoszony na stronie klubowej po wydaniu odpowiedniego rozporządzenia Prezesa RM o zniesieniu części ograniczeń z dniem 4 maja.

Przypominamy, że nadal obowiązują zalecenia dotyczące przygotowania jachtów do wodowania opublikowane w komunikacie z dnia 21 i 23  kwietnia mające na celu zminimalizowanie ilości osób jednocześnie przebywających na przystani i usprawniające organizację operacji dźwigowych.

Zarząd sklada podziękowanie członkom Klubu za sprawną organizację wodowania wiekszości Y-bomów. Pozostałe Y-bomy, w tym na pomoscie "C" prosimy wodować po uzgodnieniu z bosmanem Klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-04-23   Sezon nawigacyjny 2020
     

Z uwagi na nieprzewidywalność dalszego rozwoju zarówno epidemii jak i rozporządzeń rządowych niektórzy armatorzy mogą podjąć decyzję o pozostawieniu jednostki na lądzie na sezon nawigacyjny 2020. Uprzejmoie prosimy o składanie takich deklaracji do 3 maja u bosmana Klubu lub do Zarządu Klubu. Ułatwi to organizację wodowania, zwłaszcza że niektóre jednostki będą musiały być przestawione w miejsca nie utrudniające eksploatacji przystani. Oplata za przestawienie obciąży armatora jachtu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-04-21   Wodowanie
     

W związku ze znoszeniem części ograniczeń wynikających ze stanu epidemii prawdopodobny termin wodowania to koniec 20 tygodnia - 16 i 17 maj. Ponieważ stan epidemii będzie nadal utrzymywany i obowiązywać będzie ograniczony do kilku osób pobyt na przystani wszystkie remonty jachtów i przygotowanie ich do wodowania powinny być zakończone do 12 maja 2020.

Należy się liczyć z możliwością rozłożenia wodowania na dwa terminy. Uzależnione to będzie od sprawności operacji dźwigowych i od przestrzegania regulaminu wodowania przez członków Klubu.

W dniach wodowania na przystani będzie obowiązywał specjalny regulamin ograniczający ilość osób biorących jednorazowo udzial w wodowaniu, kolejność wodowania, możliwość wykonania jedynie niezbędnych podmalowań jak i konieczność używania obowiązujących środków ochronnych.

Prowadzenie remontów przygotowawczych do wodowania nalezy uzgadniać z bosmanem przystani, tak aby ograniczyć ilość osób przebywających w tym samym czasie na terenie przystani. Należy się liczyć z możliwością rozłożenia wodowania na dwa terminy.

Konieczne jest zwodowanie Y-bomów. Do montażu Y-bomów na pomostach "B'" i "C" prosimy organizować niewielkie (3-4 osoby) grupy zainteresowanych, uzgadniając te działania z bosmanem Klubu. Remonty Y-bomów (malowanie, wymiana beczek, uszczelnianie beczek itp.) jak i wodowanie należy zakończyć do 06 maja.

Regulamin wodowania jachtów będzie opublikowany na stronie klubowej do 30 kwietnia 2020.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-04-14   Wodowanie odwołane
     

W związku z licznymi zapytaniami do bosmana Klubu ponownie informujemy, że planowane na 25 I 26 kwietnia wodowanie jest owołane i zawieszone, aż do czasu zniesienia obostrzeń dotyczących epidemii. Przystań jest do odwołania zamknięta dla innych operacji dźwigowych i dużych prac remontowych wymagających przebywania na terenie przystani osób trzecich. Nowy termin wodowania podamy starając się, żeby było to jak najszybciej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-04-10   Wielkanoc
     

Zarząd Klubu składa wszystkim Członkom Klubu i Rezydentom świateczne życzenia spokojnych, zdrowych świąt Wielkanocnych 2020. Mamy nadzieję, że przynajmniej w czerwcu uda się wodować jachty i spokojnie odbyć zaplanowane rejsy. O wszystkich zmianach i terminach będziemy wcześniej uprzedzali na stronie klubowej. Jeszcze raz spokojnych świąt.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-04-05   Żegnamy Krzyśka
     

Z głębokim żalem informujemy, że dzisiaj nagle zmarł nasz Kolega Klubowy Krzysiek Kluczek - armator "Agane". Składamy kondolencje Rodzinie. Więcej informacji podamy za kilka dni. Pomyślnych wiatrów na wiecznej wachcie.

Pogrzeb odbędzie się w Makowie Mazowieckim we wtorek 14 kwietnia. Składamy kondolencje Rodzinie naszego Kolegi. Z uwagi na obowiązujące przepisy nie będzie naszego przedstawiciela na pogrzebie. Zamówilismy tylko wiązankę kwiatów. Pozostajemy w żalu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-04-01   Zaostrzenie przepisów dotyczących zagrożenia epidemią
     

W imieniu Zarządu Klubu  informuję, że w związku ze zmianą przepisów Prezesa RM dotyczących zapobieganiu epidemii wszelkie prace remontowe wymagające obecności osób trzecich na przystani są zabronione do czasu zmiany zarządzeń. Armatorzy po uzgodnieniu z bosmanem Klubu mogą jednoosobowo przebywać na przystani.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-26   Stan epidemii
     

Zarząd przypomina o przestrzeganiu obowiązujacych do 11 kwietnia zarządzeń Rady Ministrów w sprawie zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Zabronione są spotkania powyżej 2 osób. Prosimy o zachowanie przepisów ochrony przed zarażeniem przy kontaktach z bosmanem przystani. Wizyty na przystani prosimy uzgadniać telefonicznie z bosmanem przystani.  Zabronione są jakiekolwiek operacje dźwigami.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-23   Wodowanie jachtów
     

Narazie nie możemy podać ostatecznej daty wodowania. Zależeć to będzie od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i obowiązujacych w przyszłym miesiącu regulacjach prawnych. Prosimy Członków Klubu i Rezydentów o wcześniejsze przygotowanie jednostek do wodowania tak, aby nie skomasować wszystkich prac przed samym wodowaniem. W przypadku dużego skupiska ludzi na przystani niezbędne będzie zamknięcie przystani podobnie jak to ma miejsce w portach jachtowych Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Prosimy uzgadniać prace na jachtach z Bosmanem Klubu, który jest codziennie na przystani. Montaż Y-bomów będzie uzgadniany z poszczególnymi armatorami, tak aby nie pracować w dużych grupach. Bardzo prosimy o poważne podejście do tych problemów i racjonalne zachowanie. O terminie wodowania będziemy informować na stronie klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-18   Zmieniony termin Walnego Zebrania
     

Zarząd Klubu informuje, że w związku obowiązującymi przepisami dotyczącymi pandemii termin Walnego Zebrania Sprawozdawczo- Wyborczego zostaje przesunięty z 28 marca na 24 kwietnia. Ostateczne potwierdzenie podamy w terminie późniejszym.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-17   Pandemia
     

Z uwagi na ogłoszony stan pandemii wszyscy Członkowie Klubu i Rezydenci obowiązani są na terenie przystani klubowej do ścisłego przestrzegania zaleceń WHO i Sanepidu.

Prosimy o ograniczenie wizyt na przystani do załatwiania tylko niezbędnych czynności przy jachtach. Prosimy o ograniczenie kontaktów personalnych z Bosmanem, który siłą rzeczy jest najbardziej narażony na bezpośrednie zagrożenie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-12   Kontrola podstaw
     

Z uwagi na zapowiedź silnych wiatrów prosimy armatorów o skontrolowanie stanu podstaw i pokrowców. Jeden z jachtów stojących na terenach zielonych "Seagull" wyłamał podporę podstawy i niebezpiecznie się przechylił. Część pokrowcy jest uszkodzona lub zerwana. Bosman jest na przystani codziennie. Prosimy o skontrolowanie stanu jachtów, podstaw i pokrowców. W przypadkach niemozliwości przyjazdu prosimy o kontakt z bosmanem przystani. Prawdopodobnie wystąpią również wysokie stany wody - zalanie płyty i części drogi.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-06   Dozór przystani
     

Włamania na terenie przystani objęły 6 jachtów. Uszkodzono również okablowanie monitoringu. Policja prowadzi własne działania. Otrzymalismy ofertę dozoru osobowego na okres 10 godzin nocnych. Zarząd po rozpatrzeniu oferty z uwagi na koszt dozoru nie zdecydował sie na jej przyjęcie. Proponujemy wprowadzenie dyżurów ze strony armatorów oraz montaż dozoru elektronicznego w ramach działania poszczególnych armatorów.

Prosimy o zgłaszanie chęci pełnienia doraźnych dyżurów na przystani w porze nocnej zarówno ze strony Członków Klubu jak i Rezydentów. Zgłoszenia przyjmują Bosman przystani i kol. Wiesław Jasiński. Policja zostanie powiadomiona o tych dyżurach, a Koledzy dyżurujący będą mieli kontakt do prowadzącego sprawę. Jednocześnie uprzejmie prosimy o wizytowanie przystani w nietypowych godzinach.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-05   Y-bomy
     

Z uwagi na temperatury i zbliżjącą się wiosnę proponujemy w najbliższą sobotę pierwsza akcję montazu klubowych Y-bomów na "oczku" i może skośnych jak będzie niższa woda. Apelujemy do armatorów o sprawdzenie stanu technicznego y-bomów prywatnych (uszkodzone beczki, przedzewiałe profile . malowanie zardzewiałych profili, montaz odbijaczy itp.). Bosman w ramach obowiązków nie będzie reperował uszkodzonych Y-bomów.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-03-03   Materiały historyczne
     

Muzeum Miasta Gdańsk Oddz. Twierdza Wisłoujście nawiązało z nami kotakt w sprawie historycznych materiałów dotyczących działalności Klubu w latach 1945 - 1968 na terenie Twierdzy Wisłoujście. Planowany jest remont naszego hangaru, w którym ma być stała wystawa obejmująca eksponaty (w tym jachty) obrazujące działalność żeglarzy AZM, PKM i KM AZS oraz AKM na terenie Twierdzy. Zwracam sie z prośbą do członków Klubu, którzy posiadają jakieś fotografie lub pamiątki  z tamtego okresu o kontakt. Spotkanie z kustoszem Muzeum ma umówione na 11 marca.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-02-28   Termin wodowania
     

Zarząd informuje, że ustalono termin wodowania jednostek w dniach 25 - 26 kwietnia .

Od bieżacego sezonu nawigacyjnego obowiązywać będą identyfikatory na samochody aramtorów jachtów zgodnie z postanowieniami Statutu - jeden identyfikator na jeden jacht. Samochody bez identyfikatorów będą obciążone opłatami za parkowanie na terenie przystani zgodnie z cennikiem klubowym zatwierdzonym na najbliższym Walnym Zebraniu. Obowiązek zgłoszenia dodatkowych samochodów do bosmana Klubu spoczywać będzie na armatorach jachtów.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-02-28   Przystań - włamania
     

Zarząd Klubu z przykrością informuje, że w ostatnich dniach maiły miejsce włamania do jachtów "Long Martin" i "Bellona". Policja została powiadomiona. W najbliższym czasie przekażemy policji nagranie  z monitoringu. Uprzejmie prosimy:

 • nie zostawianie luźnych drabin przy jachtach,
 • możliwie częste wizyty na przystani w nietypowych godzinach.
 • sprawdzenie zabezpieczeń zejściówek.

Z uwagi na koszta nie możemy zatrudnić firmy ochroniarskiej na okres nocny, ale w najbilższym czasie pzredstawimy dla armatorów ofertę na instalację indywidualnych alarmów na poszczególnych jachtach. Modernizacji ulegnie również system monitoringu przystani.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2020-01-12   Spotkanie noworoczne
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków KLubu, Rezydentów i Symaptyków na spotkanie noworoczne w dniu 24 stycznia (piątek) w restauracji w Parku Oliwskim. Spotkanie zaczynamy o godzinie 18.00. Koszt 70,0 PLN od osoby. Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować do kol. Jasińskiego lub bosmana Klubu.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: ul. Stogi 18, 80-642, Gdańsk - Górki Zachodnie, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl