AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
185061 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u

Wspierają nas:

Żaglownia Bryt Sails.
Sklep Wind.
Wydawnictwo MARPRESS.

 Lista pięciu ostatnio opublikowanych ogłoszeń AKM
   

2020-01-12   Spotkanie noworoczne
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków KLubu, Rezydentów i Symaptyków na spotkanie noworoczne w dniu 24 stycznia (piątek) w restauracji w Parku Oliwskim. Spotkanie zaczynamy o godzinie 18.00. Koszt 70,0 PLN od osoby. Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować do kol. Jasińskiego lub bosmana Klubu.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-12-23   Życzenia Świąteczne
     

Składamy Koleżankom i Kolegom oraz sympatykom Klubu najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne. Życzymy pięknych i bezpiecznych rejsów, pokonywania nowych wyzwań oraz miłych spotkań towarzyskich tak na dalekich akwenach jak i na klubowej przystani. Pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.

Zarząd Klubu

informację dodał: Administrator

2019-12-10   Pomorska Gala Żeglarska 2019
     

W dniu 09 grudnia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku odbyła sie doroczna Pomorska Gala Żeglarska 2019. Z satysfakcją możemy poinformować, że nasi Członkowie i Rezydenci zajmowali poczesne miewjsca w śród wyróznionych.

Żeglarzem roku 2019 został Piotr Adamowicz.

Medale 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego otzrymali między innymi Krystyna Chojnowska - Liskiewicz i Wacław Liskiewicz

Krzyżem "Ligi Morskiej i Rzecznej - "Pro Mare Nostro" udekorowano Jacka Jettmara (jacht Krakus)

Specjalną nagrodę Prezesa PoZŻ dla dziennikarzy propagujących żeglarstwo otrzymał między innymi Jacek Zwierz (redakcja Żagle - jacht Epoka)

Ogłoszono również wyniki Pucharu Bałtyku Południowego za 2019 rok. W formule ORC puchary odebrali: za I miejsce Tomasz Konnak (jacht Czarodziejka), a za III miejsce Jakub "Kuba" Marjański (jacht Busy Lizzy)

W formule ORC Morze - za I miejsce Tomasz Konnak i za II miejsce Jakub "Kuba" Marjański.

Nagrodzonym składamy gratulacje.

 

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-12-03   Komunikat - VAT
     

W związku z osiagnięciem obrotu w wysokości 200,0 tys PLN i tym samym przekroczeniu zwolnienia podmiotowego w VAT (art. 113 ust. 1 ustawy o podatku VAT), od listopada 2019 Klub stał się podatnikiem tego podatku.

Zarząd Klubu prosi Członków Klubu i Rezydentów o przestrzeganie terminów płatności zobowiązań finansowych wobec Klubu, aby w konsekwencji nie następowały zaległości podatkowe Klubu wobec Urzędu Skarbowego. Szczególnie istotne jest uregulowanie wszystkich zaległych zobowiązań do końca roku. Informacje o stanie zaległości są dostępne u księgowej Klubu. Salda członków Klubu będą podane w Strefie Klubowicza.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-11-27   Podpisanie umowy z samorządem woj. pomorskiego
     

W środę, 27 listopada br. w sali "Polskie Niebo" Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego, marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali umowy z włodarzami pomorskich gmin, przedstawicielami stowarzyszenia AKM i przedstawicielami firm prywatnych, na mocy których projekty otrzymają unijne dofinasowanie.

Iwestycje wchodzą w skład dwóch turystycznych przesięwzięć strategicznych woj. pomorskiego: "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej" oraz "Pomorskie Szlaki Kajakowe".

Z ramienia Klubu umowę podpisali Wacław Liskiewicz i Jakub Marjański. Dofinansowanie unijne to 3 755 tys. PLN, wartość całkowita inwestycji netto to około 4 650 tys PLN a wartość brutto około 5 800 tys PLN.

Zdjęcia z momentu podpisania umowy będa na stronie klubowej najdalej jutro.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: ul. Stogi 18, 80-642, Gdańsk - Górki Zachodnie, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl