AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
179835 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u

Wspierają nas:

Żaglownia Bryt Sails.
Sklep Wind.
Wydawnictwo MARPRESS.

 Lista pięciu ostatnio opublikowanych ogłoszeń AKM
   

2019-12-03   Komunikat - VAT
     

W związku z osiagnięciem obrotu w wysokości 200,0 tys PLN i tym samym przekroczeniu zwolnienia podmiotowego w VAT (art. 113 ust. 1 ustawy o podatku VAT), od listopada 2019 Klub stał się podatnikiem tego podatku.

Zarząd Klubu prosi Członków Klubu i Rezydentów o przestrzeganie terminów płatności zobowiązań finansowych wobec Klubu, aby w konsekwencji nie następowały zaległości podatkowe Klubu wobec Urzędu Skarbowego. Szczególnie istotne jest uregulowanie wszystkich zaległych zobowiązań do końca roku. Informacje o stanie zaległości są dostępne u księgowej Klubu. Salda członków Klubu będą podane w Strefie Klubowicza.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-11-27   Podpisanie umowy z samorządem woj. pomorskiego
     

W środę, 27 listopada br. w sali "Polskie Niebo" Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego, marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali umowy z włodarzami pomorskich gmin, przedstawicielami stowarzyszenia AKM i przedstawicielami firm prywatnych, na mocy których projekty otrzymają unijne dofinasowanie.

Iwestycje wchodzą w skład dwóch turystycznych przesięwzięć strategicznych woj. pomorskiego: "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej" oraz "Pomorskie Szlaki Kajakowe".

Z ramienia Klubu umowę podpisali Wacław Liskiewicz i Jakub Marjański. Dofinansowanie unijne to 3 755 tys. PLN, wartość całkowita inwestycji netto to około 4 650 tys PLN a wartość brutto około 5 800 tys PLN.

Zdjęcia z momentu podpisania umowy będa na stronie klubowej najdalej jutro.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-11-23   Żeglarskie dziady
     

Zdjęcia już w naszej galeri GALERIA > 2018

informację dodał: Administrator

2019-11-21   Wyciąganie Y-bomów
     

Zarząd Klubu zaprasza armatorów i rezydentów na akcję wyciągania Y-bomów w najbliższą sobotę 23 listopada od godziny 10.00.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-11-16  
     

W ubiegły piątek spotkaliśmy się na tradycyjnych "Dziadach". Z czlonków Klubu "żelazny" skład, choć trochę szkoda, że było nas tak mało. Zaszczyciło nas obecnością trzech członków honorowych Klubu: Piotr Adamowicz, Krystyna Chojnowska - Liskiewicz i Jerzy Wąsowicz. Gościliśmy również Rezydentów i byłych członków Klubu z lat 1958 - 1978: Wojtka Szymańskiego, Ryszarda Smulewskiego, Ryszarda Werkowskiego, "Bunia" Zielinę i Radka Zawiasę. Wspominaliśmy Tych co odeszli w 2019 roku: Waldka Kowalczyka (wieloletni pracownik Klubu - niezawodny specjalista od silników), byłych członków Klubu: Iwonę Leo-Gaworczyk (wieloletnią księgową) i Andrzeja Trzaskę - artystę malarza i ceramika, uczestnika rejsu "Swarożyca" na Spitsbergen w 1967 roku. Wspominalismy również żeglarzy - przyjacieli naszego Klubu: dziennikarza i pisarzaTadka Jabłońskiego - jednego z inicjatorów powstania nagrody Rejs Roku (literacki pseudonim Dzianisz) oraz Andrzeja Rościszewskiego (prezesa Rady Adwokackiej często wspierającego nas prawnie w latach 1989 - 2006) pierwszego laureata nagrody "Rejs Roku"

informację dodał: Wacław Liskiewicz
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: ul. Stogi 18, 80-642, Gdańsk - Górki Zachodnie, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl